Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,421 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Vpadnute bradavky

  , Autor: Lenka_Paličková_0207063105

  Dobrý deň, prosím o radu.
  Som po akútnej sekcii už 8 deň. Ešte v nemocnici sme sa pokúšali malú prikladať k prsnikom ale žiadne mlieko sa mi doteraz nevytvorilo a ďalší problém sú aj vpadnute bradavky, takže sme používali klobúčiky.
  Každý deň skúšam aj odsavacka ale stále nič.
  Prosím poraďte mi co robiť (hlavne co sa týka vpadnutych bradaviek).
  Vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Na bradavky, teda dvorec si dajte klobúčik, zvykne pomôcť prisaniu.
  Hlavne sa zbavte stresu, to je dôvod prečo nemáte mlieko. Dieťatko treba len správne priklada, kojiť 8 až 20 x denne je normálne. Hlavne sa upokojte! KOjenie je najlepšia výživa pre dieťa ale nebuďme fundamentalisti: každé dieťa vyrastie aj na umelom mlieku, bude zdravé, šťastné krásne a múdre. Takže skúšajte ale nestresujte!

Podobné otázky

 • Žiadne mlieko po pôrode

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň! Píšem za kamarátku, ktorá je už 10 deň po pôrode a nemá ani kvapku mlieka. JE to možné, aby sa jej nevytvorilo žiadne mliečko? Dieťatko si stále prikladala aj v pôrpdnici (s klobučíkmi, lebo má vpadnuté bradavky) a nič sa neutvorilo. Tak ju z pôrodnice poslali domov z tým, že už mlieko mať nebude. Už sa nedá nič urobiť alebo by ešte bola šanca rozbehnúť kojenie. Ona je z toho veľmi smutný, že nekojí. Ďakujem za radu.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Ešte je možné sa obrátiť na poradkyňu pri kojení, ich adresy nájdete na web stránkach alebo v detských časopisoch, tiež na stránke www.laktula.sk. Je to asi ojedinelý prípad agalaktie, teda úplné nedostatku mlieka. Nech vás ukľudní to, že dnes sú mliečka pripravované špičkovými technologiamia a diečiky aj na nich zdravo vyrastú.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: