Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Vpadnute bradavky

    , Autor: Lenka_Paličková_0207063105

    Dobrý deň, prosím o radu.
    Som po akútnej sekcii už 8 deň. Ešte v nemocnici sme sa pokúšali malú prikladať k prsnikom ale žiadne mlieko sa mi doteraz nevytvorilo a ďalší problém sú aj vpadnute bradavky, takže sme používali klobúčiky.
    Každý deň skúšam aj odsavacka ale stále nič.
    Prosím poraďte mi co robiť (hlavne co sa týka vpadnutych bradaviek).
    Vopred ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Na bradavky, teda dvorec si dajte klobúčik, zvykne pomôcť prisaniu.
    Hlavne sa zbavte stresu, to je dôvod prečo nemáte mlieko. Dieťatko treba len správne priklada, kojiť 8 až 20 x denne je normálne. Hlavne sa upokojte! KOjenie je najlepšia výživa pre dieťa ale nebuďme fundamentalisti: každé dieťa vyrastie aj na umelom mlieku, bude zdravé, šťastné krásne a múdre. Takže skúšajte ale nestresujte!