Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Žiadne mlieko po pôrode

    Dobrý deň! Píšem za kamarátku, ktorá je už 10 deň po pôrode a nemá ani kvapku mlieka. JE to možné, aby sa jej nevytvorilo žiadne mliečko? Dieťatko si stále prikladala aj v pôrpdnici (s klobučíkmi, lebo má vpadnuté bradavky) a nič sa neutvorilo. Tak ju z pôrodnice poslali domov z tým, že už mlieko mať nebude. Už sa nedá nič urobiť alebo by ešte bola šanca rozbehnúť kojenie. Ona je z toho veľmi smutný, že nekojí. Ďakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ešte je možné sa obrátiť na poradkyňu pri kojení, ich adresy nájdete na web stránkach alebo v detských časopisoch, tiež na stránke www.laktula.sk. Je to asi ojedinelý prípad agalaktie, teda úplné nedostatku mlieka. Nech vás ukľudní to, že dnes sú mliečka pripravované špičkovými technologiamia a diečiky aj na nich zdravo vyrastú.