Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Umelá výživa

    , Autor: mirka077

    Dobrý deň, mám 2 otázočky. Mám mesačné bábätko a je prikrmované. Začala som prikrmovat tým nazvem to obyčajným Nutrilonom 1. Každé jedno prebalenie mala stolicu, žltú. Avšak pediatricka mi kázala prikrmovat radšej Nutrilonom HA 1. Prikrmujem ju 2 deň, a dcérka ešte nemala stolicu odkedy je na tomto Nutrilone. Je to v poriadku ak toho mliečka už popila dosť a ešte sa nevyprazdnila? Ak viem, že ten obyčajný Nutrilon ( modré balenie) jej robil lepšie aspoň tým, že mala stolicu môžem kombinovať? Raz Nutrilon a druhýkrát Nutrilon HA 1? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite netreba kombinovať. Nutrilon HA má výzanam, ak je niekto v rodine teda rodičia súrodenci alerťgici, jhlavne na bielkovinu kravského mlieka, ak nie ste alergici, nie je potrebné dávať HA mlieko.
    Na druhej strane to, že dieťtko nemá stolicu nemusí byť spôsobené HA mliekom, deti v tomto veku nemajú stolicu aj niekoľko dní: ak nemajú enormné bolesti bruška, prdkajú, papqjú, cikajú nevracajú prúdom a nemajú krv v stolici alebo len na plienke je všetko v poriadku.
    Sústreďte ss hlavne na to, aby ste mali viac mlieka a mohli umelé mlieko vyradiť. To dosihnete len tak, že budet často kojiť: 8 až 20 x je normálne na začiatku. A hlavne!!!! Nikdy nedajte dieťatku len umelé mlieko, vždy najprv kojiť, aj keď si zapýta mlieko po nakojení o niekoľko minút a až po kojení poda mlieko z fľaŠE!!!!!