Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Stolica dietata

    , Autor:

    Dobry den ,

    chcela by som sa poradit o stolici mojho 3 mesacneho syna. Syn je krmeny mliekom Hipp 1 zasycujuci, pretoze maly je hladosko. Problem ale je s kakanim, kedze mlieko je huste, davam mu popri krmeni aj prevarenu vlaznu vodu , niekedy ak chce aj caji s feniklom. Nekaka sam , jedina moznost kakania je rektalna rurka, ale zavadzam len spicku, nasledne tlaci a kaka sam , mierne makky sulcek, na zaciatku svetlozeleny a od stredu zlatozlty. neviem ci je to vyhovujuca farba stolice dietata krmeneho umelou vyzivou . Podavam mu raz denne aj probioticke kvapky Bio Gaia, aby celkovo zlepsilo jeho travenie. Chcem sa poradit, ci by som mala skor zmenit mlieko na Hipp combiotik, ktore uz obsahuje probiotika, ci to bude s kakanim a sfarbenim stolice lepsie, alebo aky je vas nazor?

    Dakujem krasne za rady,

    S pozdravom verna citatelka Daniela

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To, že dieťa v tomto veku nekaká edenne je normálne. Neodporúčam používať rektálnu rúrku, lebo sa o to neskôr naučí spontánne začať kakať!!!!! Ndávajte žiadnu vodu ani čaj!!!!!!!
    Dieťa môže mať stolicu aj po niekoľkých dňoch, pokiaľ má vetry, nevracia prúdom, nemá krv v stolici a nemá neprimerané bolesti bruška je všetko v poriadku a netreba riešiť vyprázdňovanie. Farba stolice ako ju popisujete je v poriadku.
    Probiotika môže podávať, najmenej mesiac.
    Zmenu mlieka treba zvážiť, ak dieťa na uvedenom mlieku dobe priberá, je spokojné / stoicu som vysvetlial/ nie je potrebné ho meniť.