Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • prechod na umele mlieko

    Pani doktorka, snazim sa dcerku (17 mes) postupne odstavit, uz par dni nepapa pri poobednom zaspavani materske mlieko, chcela by, ale natieram si bradavku horcicou aby jej nechutilo a ona chapavo prikyvuje ze mam bo, hoci potom aj place a zase chce, ale nakoniec sa ho vzda, lebo jej to smrdi a ked je uz dostatocne unavena v mojom objati zaspi.
    Rano, vecer a v noci jej vsak este davam papat, chcela by som to vsak postupne zrusit, aby sa mi bezbolestne stratilo mlieko. Je nejake vhodne poradie kedy ktore krmenie vypustat, ci je to jedno?

    Mam ale starost ohladom umeleho mlieka. Kupila som tzv. francuzske a snazim sa jej ho zaradovat po troske do jedalnicka, aby si zvykala na novu chut, ona ho vsak nechce, bojim sa, ze ked ju odstavim, nebude chciet ziadne umele mlieko.Mozem taketo umele mlieko prip. prichucovat grankom?

    Mozem jej na veceru uvarit detsku krupicnu kasu z krabicoveho mlieka? Zatial kupujem tie instantne na zarabanie s vodou, rozne znacky, sunarka, nestle..
    Dakujem pekne za Vas cas.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Kojenie skončí, keď prestanete prikladať. Niektoré mamičky si nechávajúú naposledy nočné kojenie, aby nemuseli v noci mliečko pripravovať.