Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Mäso do príkrmov

Prosím vás, kde kupujete mäso do príkrmov pre dojčatá, pokiaľ varíte doma? Zeleninu kupujem mrazenú (vraj má menej dusičnanov), zemiaky plánujem kúpiť bio - ak teda zoženiem, ale o kupovanom mäse som počula, že má dosť hormónov a ATB. Rada by som malému varila zdravo a kupované príkrmy mi pripadajú dosť drahé. Navyše pri varení doma nie som viazaná na ponuku výrobcu detských jedál, a môžem nakombinovať, čo chcem. Vďaka za príspevky.

 • lolonka
  19.01.2010, 11:19

  ahoj,
  ja malej striedam králika a kuracie prsia. Králika mám od sestry domáceho, a tie kuracie prsia kupujem v obchode hydinár, chcela by som zohnať aj domácu morku, tak uvidíme. :lol:

 • sandras
  19.01.2010, 14:05

  ja som najčastejšie varila z kuracieho krídelka ... 1 krídelko a zeleniny na 2 dni. Po uverení som mäsko obrala a rovno pomixovala so zeleninou. Cestoviny (od 8. mes.) som dávala čerstvé.

  Občas som to striedala s jahňacím, teľacím, morčacím mäskom, všetko z bežnej obchodnej siete. Ak tomu nedoveruješ, skús pohladať nejakú bio-farmu, kde by predávali mäso v bio-kvalite. Alebo od nejakého domáceho chovateľa.

 • galuscakmi
  19.01.2010, 15:01

  Ahojky ja som malému takisto varila mäsko-hydinu potom aj chudú hovädzinu,ale len raz začas, kupované normálne v obchode,niektorú zeleninu som kupovala čerstvú,ale teraz v zime len mrazenu mám ju po ruke.Zemiaky a ryžu takisto z obchodu a bolo to v pohode.Po čase som mu pridala aj ryby-pangasius,je bez kostí.Takisto som si dávala pozor na niektoré alergénne suroviny,lebo malý má nábeh na alergiu.Recepty máš aj na tejto stránke,alebo máš recepty aj na iných detských stránkach.:lol:

  Malému som skúšala dávať aj tie pokrmy pre deti,ale vôbec mu to nechutilo,takže sme všetko uvarili a pomixovali.Počas som to len posekala alebo najemno porezala.

 • sandras
  19.01.2010, 19:36

  ja mam tiež skúsenosť, že deti ak si zvyknú na mamine varené, tak tie hotovky odmietajú... Niektorým zasa chutia viac hotovky a varené nechcú. Maja staršia jedla hotovky, syn výlučne varené. Dceru som potom musela na normálne varené postupne učiť - primiešavať do hotovky niečo uvarené a potupne meniť pomer.

  tiež som najskor mixovala, neskor začala sekať a od cca. roka davame len pokrájené na malé kocky

  Mne kazala lekárka dávať morské ryby až po roku, do roka som nedávala žiadne rybky.... od roka tiež pangasa, je mňam.

+ -
Príspevkov: 4