Diskusie

Vytvoriť diskusiu

4ročný deviant?

Ahojte, mám doma 4 ročného škôlkára a dnes som bola veľmi nemilo prekvapená správaním jeho p. učiteľky, ktorá potrebovala ráno so mnou na chodbe pri skrinke pred ostatnými rodičmi preberať problémy so správaním môjho syna. Podľa jekj slov sa rodičia sťažujú, že nadáva a mám ho odnaučiť, aby sa u nich v jedálni oblieval polievkou. Myslím, že sa to dá riešiť aj inak, ako v chodbe. Správala sa ku mne ako k nejakej 15ročnej soplani. Nikdy som ju nevidela s úsmevom na tvári, dieťa každé ráno plače, že nechce ísť do škôlky, lebo že pani učiteľka je zlá ( vlani problém v inej triede nemal), ani sa mu nedivám, sama mám z nej takmer psychickú traumu :-)
Činnosť  v škôlke vyzerá tak, že presne naliňajkované čo sa robí, akákoľvek forma kreativity je na obtiaž, lebo dúhovo vyfarbený medveď sa dočkal komentára, že je to úplne zle, a malý mal z toho týždeň hlavu v smútku, hovoril, že je strašne nešťastný. 
Možno mám tú smolu, že môžem porovnávať s inou škôlkou, kde chodil môj syn ( žiaľ kvôli niektorým mestským nariadeniam nebolo možné tam prihlásiť aj tohto mladšieho), kde pani učiteľky mali vždy úsmev na tvári, pre rodiča a čo je podstatnejšie aj pre deti, vždy milé slovo, či ráno, či poobede, kopec rôznych aktivít, nie pozeranie DVD a počúvanie rozprávky.
Potrebovala som to len niekde napísať, čosi ako bútľavá vŕba :-)

  • anonym
    23.10.2014, 07:48

    Ahoj, ja by som poprosila pani učiteľku o rozhovor v súkromí a vypočula si jej názor na správanie môjho dieťaťa. Deti sa niekedy naozaj správajú v škôlke inak ako doma a treba to zobrať ako fakt. Bojové naladenie voči učiteľkám sa nevypláca a keďže tam bude Váš syn chodiť ešte rok, zvolila by som cestu spolupráce. Povedzte jej o zmene správania Vášho syna v škôlke a požiadajte ju o pomoc - je pedagóg, mala by vedieť pozitívne motivovať dieťa k spolupráci. 
    K aktivitám v škôlke - naozaj deti musia robiť všetko podľa pokynov, vnímam to rovnako - ke´d sa hrajú s legom, nemôžu skladať kocky a podobne. Jasne, že sa to nepáči ani môjmu dieťaťu ani mne, ale keď si predstavím, že dve učiteľky musia zvládnuť dvadsať detí a ja si často ani s tým jedným neviem poradiť..... Duhový medveď - to je téma sama o sebe, my podobne riešime, že obrázky vyzerajú inak  ako predloha pani učieteliek. Ja nahlas ocením práve inakosť farieb, tvaru a hlavne nápadu na obrázku svojho dieťaťa ( pýtam,sa, prečo práve takto vyzerá a keď má dieťa argument, pochválim) - a zároveň poviem, že nie každému sa musí páčiť všetko. Škôlka je o uniformite a pokiaľ je dieťa čo i len trochu odlišné, máva problém - tu je priestor pre rodiča, aby dieťa podporoval v jeho kreativite a jeho dieťa "nezapadlo škôlkárskym prachom"- Samozrejme nie bojovým postojom voči učiteľkám....s tými je potrebené spolupracovať aspoň pokiaľ sa dá. 

+ -
Príspevkov: 1