Diskusie

Vojtova metóda naozaj nevyhnutná ??

Ahojte :) chcem sa spýtat aké máte skúsenosti s ordinovaním Vojtovej metódy u detí, ktoré sú prakticky zdravé len možno trošku oneskorene dvíhaju hlavičku, prevalujú sa a pod. prípadne maju zležanú hlavičku..ordinovali Vam Vojtovu a cvičili ste? Poznám viac mamičiek ktorým sa to stalo ale na rehabilitácie šli 1-2x a potom odmietli z roznych dovodov. Deti su uplnne zdravé, bez problemov. O sebe písať nateraz nebudem, som zvedavá na Váš názor ! U postihnutých detičiek, s DMO a pod. to bez debaty potrebné je, ja sa pýtam na deti zdravé, ktoré len nevyhodnotia celkom podla tabuliek :)  

  • Liana
    15.05.2014, 12:34

    Dcéra bola narodená v 36 týždni. Váha 2250g.  Zdravé, životaschopné dieťa bez najmenších komplikácií. Od začiatku nás všetci tlačili do Vojtovej metódy. Rezolútne sme odmietli. Keď som sa ich opýtala priamu otázku: Prečo a načo jej to ordinujete? ...nikto mi poriadne a priamo neodpovedal. Tak som vždy len zobrala dieťa, otočila sa na opätku a odišla som preč. Dcérka je aj naďalej zdravá, hyper-pohyblivá. Behala v 10 mesiacoch, lezie, lyžuje, chodí na hory, tancuje... Teray má skoro 6 rokov.

  • shagya autor
    16.05.2014, 09:19

    Ja mam pocit že oni si dohadzujú pacientov aby mali co robiť :) Naše dvojičky sú tiež životaschopné obe, len jedna mala zležanu hlavičku. Keby poslali na Vojtovu len ju tak to pochopím ale samozrejme na rehabilitáciach že treba s obomi cvicit aj s tou co žiadny problem nemá..to ma presvedčilo že to nemá realny základ a necvičíme ani s jednou, jednak neni kedy a je to celé postavené na hlavu, nech si mysli o mne kto chce čo chce :)

+ -
Príspevkov: 2