Diskusie

Vytvoriť diskusiu

pocikavanie

Mile mamicky prosim poradte my...mam teraz cerstveho 3 rocneho chlapca.je zdravy,ale co sa tyka cikania tak lenivy,zakazdym caka ze ja ho budem upozornovat a davat dole gate aby sa vycikal.ako vidim poslednej dobe ze to snim ide dole kopcom....sem tam si dal dole gate,ale mal kvapnute-naposlednu chvilu....ale teraz je ticho schovati-pocikany.uz zom z neho zufala.ja som velmi trpezliva mamina.snazim sa vysvetlovat.skuram ho aj jemne postrasit -mozno sa uvedomi a aj som mu dala jemne po zadok aby ho to zastipkalo....ale nic nepomaha...funguje dalej...a nic neriesi,ked mu dam plienky-nevadi mu to.prosim poradte my!!!neviem co uz mam robit....len ho hresim a periem gate zo slipami....nechcem mu ublizit---velmi ho lubim....prosim potadte my riesenie....mozno to zaberie.viem ze ma este malo rokov,ale takymto stylom my ho nezoberu do skolky,popripade vyhodia za jeho lenivost.

 • zazka
  07.04.2014, 09:31

  Pocíkávanie už máme celé zvládnuté našťastei. Ale doteraz si pamätám aké to bolo vyčerpávajúce.  Malý mal 2,5 keď ho začalo zaujímať cikať do sprchy. Prišlo leto, tak sme začali chodiť na prechádzaky len v sliploch, bez plienky. Častokrát sme sa vracali, že bol ocikaný, okakaný (to len raz).  Ocikával vtedy všetkým susedom kolesá áut, kríky, sklay, stromy, raz sa pokúsil aj mačku (sa nedala) a raz nám vycikal do taniera. Možno aj do črepníkov, to už neviem. Proste tieot loptoviny ho bavili, takže spolu s príkladom  ( dedo, starší chlapci) sme sa až (už???) po 4 mesiacov dopracovali ku kladnému výsledku. 
  3 roky je už fakt veľa, aby si totál nezvykol. Aj ked sa vraví, že ešte nikto nešiel do školy s plienkami.  :-))
  Ide leto, treba využiť ten čas. Nekompromisne nedať plienky, aj ked bude ocikané všetko. Motivovať, inšpirovať, dávať príklady a chváliť, chváliť, chváliť do nebies.
   

 • evička
  28.08.2014, 15:55

  čo mam  robit ked dieta stale na noc  aj na den si pita plienku   poradite mi 
   

+ -
Príspevkov: 2