Diskusie

Vytvoriť diskusiu

dieťa a plač

Mám v triede 5.ročné dievčatko a v poslednej doba za všetko plače, nebola taká vždy. Ak nieje niečo po jej , tak začne plakať, vydobíja si plačom ešte aj to, ak ju nechytím za ruku ked ideme vonku, lebo medzi tým ma už chytilo iné dieťa...a to je len jeden z príkladov. Konzultovala som to aj s matkou a vraj je aj doma taka a dokonca sa s ňou ani nebaví, ak ju chytí takýto stva plaču a trucu. V materskej škole trucuje tak isto, ale nie vždy. Nechcem ju naučiť k tomu, že jej všetko dovolím alebo povolím, ak na ňu idem po dobrom, dohováram jej, tak sa po čase utíši, ale myslím si, že tým jej už vyhoviem v jej prospech. Minule chcela hraču na spabnie, ktorú si prvý vzal iný chlapček a začala plakať, lebo som jej povedala, že on si ju vzal prvý. Neplatil na ňu ani argument, že on ju má dnes a ona ju bude mať zajtra, začala plakať a nie a nie sa utíšiť nakoniec som musela sadnúť k nej a až tak sa po dlhej dobe utíšila. Ak mi vie niekto pordiť budem vdačna.dakujuem. 

 • eva
  11.12.2013, 18:15

  ..myslím, že jej chýba pocit istoty..skúša sa na ňu velijaký prístup a ona to cítí. neriešiť každý plač, len sa na ňu pozrieť -vie, že vidíte že plače , ale že s tým nič neurobíte, -ona si vybrala takýto sposob prejavu, nie všetko stojí za plač...ťažko takto poradit, lepšie je byť na mieste a aj tak to nieje jednoduché:-)

 • Sabka
  12.12.2013, 17:46

  Tiež mám 5.ročnú slečnu doma a práve u nás skončilo toto obdobie "vynucovania si" vecí, pozornosti atď. plačom. Trvalo to cca 2-3 týždne. Samozrejme, nebolo to len tak, pre nič za nič... Sťahovali sme sa, zmena prostredia, škôlku a teda ani kolektív sme našťastie nemenili, ale aj tak sme dostali zabrať ako my rodičia, tak aj naše obetavé a veľmi usilovné pani učiteľky. Treba to vydržať, uisiť dieťatko o našej láske, pevné objatie, chvíľka pozornosti iba jemu a veľa veľa láááásky <3 Viem, pani učiteľky toho majú v škôlke vyše hlavy, ale ak sa chce, dá sa to a to hovorím len preto, lebo vidím naše pani učiteľky.. Je dôležité, ako spolupracuje aj rodič, ak nejaví záujem, je to náročnejšie.... Držím palce.

 • zazka
  09.01.2014, 12:21

  Môj syn si plačom a hnevom tiež všeličo vynucuje a ventiluje. Ja to riešim tak, že sa odpínam, nevšímam, idem preč, zavieram dvere. Ešte mu poviem, že ked chce plakať nech ide do spálne, že am to ruší, že tam môže plakať koľko chce a potom môže prísť ked bude kľudný. Alebo mu poviem, že ked sa ukľudní môžme sa o tom porozprávať.
  Ľahko sa o tom píše, ale v skútočnosti je to veľký veľký nápor na nervy. Plač niekoľkokrát denne za hocijakú hovadinu, napr. že nie je prvý, že ja zhasnem TV, že ja  a nie on spláchnem WC, že mu vytknem nejakú maličkosť... UFFF

+ -
Príspevkov: 3