Diskusie

nechuť chodiť do školky

ahojte maminy ,potrebovala by som poradiť,dcérka začala s nechuťou chodiť do školky,je už predškoláčka bude mať 6 rokov.

Nedávno mala konflikt s jednou učitelkou ,ktorá ju momentálne v triede nemá.

Aj teraz mi každý večer aj každé rano opakuje že ona do školky nechce isť , pri mojom odchode zo školky má slzy v očiach. Jej dve učitelky ju maju velmi radi a ona ich.chce byť le so mnou doma ,ešte som na rodičovskej.

rozmýšlala som či nieje aj nejaké obdobie sposobené jej vekom ,nič si po sebe neuprace ,niekedy ani nereaguje ked jej niečo poviem ,musíme je stale napomínať ,máte niekto skusenosť s dievčatkom v tomto veku,že by prechádzalo nejakou zmenou v správaní? dakujem

 • anonym
  12.03.2012, 10:23

  moja dcera je prvacka ma 6apol roka.vzdy sa nieco najde koli comu dieta nechce chodit do skolky alebo skoly.moja dcera koli spoluziakovi jeden cas vobec nechcela chodit do skoly uz som sa do toho chcela zapliect ale uz je v pohode.porozpravaj sa sjej pani ucitelkami otom.aco sa tyka poriadku myslim ze vecsina deti v jej veku su take.moja ma vecne neporiadok v izbicke stale ju napomynam,ked pride zo skoly ani sa jej prezliect nechce.arano jej aj pomaham sobliekanim ked chcem aby sme stihli do skoly.myslim ,ze je to vekom snazim sa aby bola dosledna ale to je asi na dlhe lakte :D

 • anonym
  12.03.2012, 11:54

  tu autorka,presno akoby si vravela o tej mojej ,s obliekaním je to tak isto kolko razy až zúrim ,je pomalá ,ráno jej tiež pomáham a ked pride zo školky ,tak beda sa prezliecť ,radšej začne revať a je z toho potom len plno kriku,mááálo kedy je iniciativna ,že by to urobila sama od seba ,beda ak o nej poviem niečo zle ,už som ju urazila ,lebo o nej škaredo rozprávama zase bučíí ,taký začarovaný kruh.

 • anonym
  12.03.2012, 13:36

  Ja mám tiež predškoláčku... V máji bude mať 6 rokov. Chodí do škôlky už druhý rok. Prvý rok s ňou nebol žiadny problém, ale tento rok je to hotová katastrofa. Je drzá, odvráva, nechce sa sama obliecť, obuť a poriadok robiť to už vôbec, je neskutočne tvrdohlavá, keď niečo od nej chcem tvári sa že ma nepočuje, až keď zvýšim hlas tak zareaguje ale to už sa sfučí že na ňu kričím. Správa sa horšie ako 15 ročná puberťáčka. Niekedy som z nej už zúfalá...

 • sandras
  12.03.2012, 15:57  ano, jedná sa o takzvané obdobie "prvej puberty" okolo 5-6 rokov. ?Moju dceru to chytilo až v škole v 1. triede. (a drží ju to snad dodnes:lol:  aspon čo sa upratovania týka:rofl: )

  A nechuť chodiť do školky može byť sposobená hlavne tým, že vie, že si doma. Možno žiarli na surodenca, že on može byť s tebou a ju "odkladáte". Vobec nejde o to, či jej je alebo nie je v školke dobre. Ale určite by som ju nenechala vyplakať si to, že ju nedáš do školky. O pol roka predsa ide do školy a tam už sa chodiť fakt musí ... takže čím skor si na to zvykne, tým lepšie.

+ -
Príspevkov: 4