Diskusie

Vytvoriť diskusiu

problémy v škôlke

mam 4r synčeka,do škôlky chodí druhy rok- no veľmi málo.nakoľko býva dosť často chorý,chodí len na 4hodinky.keď tam neni aj dva mesiace a potom ho tam zas dám,učiteľka sa mi na neho sústavne sťažuje,že je zlý(nerešpektuje príkazy,udajne je agresívny),hyperaktívny.aj teraz boli sme dva mesiace doma(teda niečo aj v nemocnici).keď bol ok dala som ho do škôlky,lebo strániť sa deti tiež neni riešenie.učiteľka po dvoch dňoch na mňa spustila,akoby tam strávil týždeň.už mám nechuť ho tam dávať,no on sa tam pýta,že mu tam je dobre.som z toho nešťastná.

 • sandras
  19.11.2011, 09:35

   v niečom môže mať pravdu aj učitelka, ak dieťa tolko chýba, ma možno problem sa potom včleniť do kolektívu, nerozumie ich systému, následnosti denných činností

  druhá vec je, ako to podáva :s  Takýto prístup, ako popisuješ je dosť neprofesionálny, dava tým najavo, že dieťa nezvláda. Mame v školke podobny problem, tiež pani učitelku - notorickú sťažovatelku :roll: Nemám nič proti konštruktívnej kritike, ak vyvedie nejakú konkretnu vec, ktorú by sme mali doma riešiť, tak nech mi to povie ... ale ona sa proste len paušálne sťažuje a nielen na nášho syna, ale vždy pospomína aj dalších chlapcov z triedy ( to sa mi tiež nepáči, isto roznáša aj na moje dieťa zasa pred inými rodičmi :tdown: ). Ja ju už ani nepočúvam, lebo stále dokola to isté ... ja nehovorím, že moje dieťa je anjel, je to chalan so všetkým, čo k tomu patrí :excited:  .  Ale nie je zasa nezvládnutelný, keby chalanov správne zamestnali, nemali by čas na vymýšlanie.  Okrem toho, jej kolegyna sa mi tolko nesťažuje, maximálne povie, že nespal, alebo nejakú konkretnu drobnosť.

  Vo vašom prípade by som asi skúsila pobyt v kolektíve na nejaký čas prerušiť a nahradiť ho materským centrom, detskými krúžkami. Nechať dieťa poriadne doliečiť a dať ho do školky v predškolskej, ale potom už celodenne. Poldenný pobyt deti z kolektívu vyčlenuje, kedže oni rano maju všeliaké vychovy, idú von, obeduju, spia ... a vlastne až poobede maju čas sa volnejšie pohrať, nadviazať kamarátstva.

   

 • anonym
  19.11.2011, 22:31

  ahoj, aj my sme mali pdobne problemy minuly rok, ale teraz to ide fajn, nebyvame chori. s tym spravanim...je to tazke a zalezi na viacerych veciach, ale ak sa tam tvoj maly tesi, tak mu povedz ze musi posluchat, inak do skolky viac nepojde. vies dnes tie deti su uplne ine, aspon moji 2 synovia si dovolia to, co by som si ja nikdy nedovolila. a najhorsie je ked dieta nepozna hranice - vtedy je bezradne. urcite mu vzdy povedz, ze musi posluchat vsetko co ucitelka povie a nechaj ho tam spat. 4 hodiny - to je totalna blbost - aj ja som to robila minuly rok, ale ak su v skolke bacili alebo chore deti, tak 4 alebo 8 hodin je uplne jedno, pretoze sa to na neho nalepi tak ci tak.

  mame to za sebou a som uprimne strasne rada ze uz tieto veci neriesime, je to otrava. proste daj ho do skolky na cely den, upozorni ho na spravanie a ked bude jedno z tych dvoch zle, tak si ho nechaj dpoma a makaj na tom aby si to zmenila...drzim palce 

+ -
Príspevkov: 2