Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Mamičky s BA prosím vás píšte viac o školkach

Ja mám 8 týždňového synčeka ale na materskéj neviem či zostanem do konca.Dnes mi jedna mamička povedala že deti do školky berú aj ako 2 ročných ale že sa rátajú za dvoch.Prosím vás ako je to so školkami tu v BA nemyslím súkromné,ja som sa o to nikdy nezaujímala ale začínam čítať diskusie a bojím sa budúcnosti.Finančná situácia mi nedovoluje ostať na MD 3 roky,opatrovatelky sú tu drahé.Ja tu rodičov nemám a priatelová mama pracuje.Vydatá nie som ale žijem s priateľom ktorý je otcom nášho synčeka,myslíte že pri zápise pomože keď poviem že som slobodná matka.A to vážne pred zápisom do školky už musím byť zamestnaná?

 • anonym
  16.05.2011, 14:55

  Ja nie som z Ba. Myslím si, že sa treba popytať v škôlke. Moja suseda dáva dieťa od septembra do škôlky a 3 roky má až v decembri. V pohode jej ho zobrali, len jej prizvukovali, aby malý nemal plienky a aby bol samostatný. čo sa týka súkromných si myslím, že tam môžu ísť aj mladšie detičky ako 2 roky, ale cena je oveľa vyššia.

 • anonym
  16.05.2011, 15:45

  Do štátnych škôlok berú deti spravidla v septembri, ak dovŕšilo tri roky. Dieťa, ktoré k septembru toho šk. roka, kedy by malo ísť do škôlky, sa naozaj "ráta za dve", teda prakticky zaberá miesto nejakému inému dieťaťu. Dieťa mladšie ako 3 roky prijmú len vtedy, ak majú voľné mieso/miesta. Pri umiestňovaní majú spravidla prednosť deti, ktorých rodičia sú zamestnaní (t.j. mamina nie je na materskej s druhým bábom), ktoré majú odloženú šk. dochádzku a ktoré už v škôlke majú súrodenca.
  Tento rok je napr. v Dúbravke vemi veľa detí a málo škôlok....nezoberú ani všetky 3r deti, nieto ešte mladšie. Ale za tri roky sa všeličo  môže zmeniť, takže zatiaľ by som sa tým netrápila. Užívaj si bábätko a škôlku rieš až oveľa neskôr. Veľa zdaru .
  Mirka

+ -
Príspevkov: 2