Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Kedy dať dieťatko do škôlky

Ahojte, chcela by som sa s Vami skúsenejšími poradiť, moja dcérka bude mať 3roky 18.6.2011, s riaditeľkou skôlky som sa dohodla, že by od 9/2011 nastúpila do škôlky. To by bolo také ideálne.
Neviem, ale polemizujem nadtým, či ju nemám dať skôr do škôlky, o príspevok prísť nechcem, ona je júnová, a cez prázdniny ju dať do škôlky to mi pripadá, také na rýchlo, chodila by do inej cez prázdniny zriadenej škôlky a asi by som ju nemala stresovať, že si zvykne na jedno a potom aby si zase zvykala na druhé. V robote by ma už najradšej videli teraz, ale aj keby som až v septembri nastúpila, určite by to zvládli. A chcem aby to bolo najmä pre moju malú najlepšie.
Už ste niektorá dávala dieťatko cez prázdniny do škôlky, asi nie. Myslím, že to nechám na ten sept. a určite bude dobre. Dakujem

 • anonym
  18.01.2011, 00:44

  Ak sa chces vratit tam, kde si pracovala predtym, musis nastupit najneskor v den po jej 3. narodeninach. Jedine, ze by ti po dohode dali neplatene volno. Takze najprv sa s nimi dohodni, co je schodne riesenie.
  Ak ju das do skolky skor, tak je dobre ju tam dat nie od 1. v mesiaci, ale aspon od 2., lebo vtedy mas narok na cely rodicovsky prispevok v tom mesiaci. Skolka dava potvrdenie, ze kedy dieta nastupilo. V dalsich mesiacoch uz mas narok len na preplatenie nakladov na skolku, aj to len do vysku tusim cca 160 Eur, keby si ju nahodou dala do sukromnej.
  V lete, do inej skolky..by som ju nedavala, nech si zvyka tam, kde ma chodit. TAkze lepsie ju dat napr od maja, alebo az od toho septembra.

 • sandras
  18.01.2011, 06:52

  ja myslím, že najlepšie je dať až od septembra

  cez prázdniny su deti pospájané, aj rozne triedy, staršie-mladšie, učitelky sa tiež stále striedaju ... no určite nie dobré podmienky na adaptačný proces. ja mam decrku narodenú na začiatku júla a do školky šla od septembra. U nas cez prázdniny školka funguje len pre zamestnané maminy a vopred sa nahlasuje, ktoré deti budu chodiť. Nové deti v tomto čase ani neprijímajú.

  no a ja som to mala s prácou tak, že som už od jej 1 roka pracovala, ale robím v školstve, takže cez prázdniny si čerpám ja svoju dovolenku a som doma.

  V tvojom prípade sa jedine musíš dohodnúť so zamestnávatelom na neplatenom volne a na ten júl a august ísť na dobrovolnú predlženú materskú, aspon odvody za teba štát zaplatí. Za jún ešte dostaneš RP v plnej výške. Alebo možeš nastúpiť a na obdobie prázdnin nájsť k dieťaťu opatrovatelku - to by nemuselo byť ťažké, v tomto období už je napr. po maturitách a aj vysokoškoláčky maju už zvyčajne volno, takže sa da hladať napr. absolventka SŠ pedagogickej :-) ta si rada privyrobí par eur...

  Ak by si dala dcerku skor, tak potom tak ako píšu vyššie, prídeš o RP a dostaneš len preplatené reálne náklady na školku, ktoré budeš musieť presne zdokladovať. Volá sa to Príspevok na starostlivosť.

 • monči
  18.01.2011, 07:54

  tiež som názoru dať ju až od septembra a so zamestnávateľom sa dohodnúť na neskoršom nástupe.ako spomínali baby predomnou,cez prázdniny škôlka funguje na núdzový režim,je tam menší chaos,na adaptáciu je to úplne nevhodné

 • anonym
  13.02.2011, 11:08

  Dakujem za príspevky, veľmi pomohli, dohodnem sa so zamestnávateľom na neplatenom voľne, a malú dám do MS v septembri, aby som ju zbytočne nestresovala.
  Ďakujem ešte raz za vaše názory.

+ -
Príspevkov: 4