Diskusie

Vytvoriť diskusiu

pomóóc...nadáva

Mám 5ročného syna, takmer predškoláka (oficiálne aj áno, ale 5 mal na konci augusta)..predvlani, keď začal chodiť do škôlky, sme mali problém s nadávaním, bolo tam jedno dievčatko, ktorého rodičoa sa rozvádzali a zjavne si to odniesol jej slovník...no a malý bol náramne rád, že môže po nej opakovať...snažili sme sa nevšímať si to, ale človeku to nedá, keď sa tak vyjadruje na zastávke pred ľuďmi, napomínať ho, vysvetľovať mu, že to nie je pekné...potom cez letné prázdniny na to zabudol, vlani bol relatívny kľud celý šk, rok na a teraz má nového "postieľkového" suseda, ktorý s ním vlani v triede nebol a slovná zásoba sa mu rozšírila o také výrazy, že to ani nemôžem napísať, lebo by sa aj monitor červenal (puke) A zas sme tam, kde sme boli, dokonca už má vulgarizmy aj v zrýmovanej podobe, lebo Adamko to tak hovorí a je to sranda...(podľa nich dvoch, a že si to rozprávajú len pod perinou)...Ako ste to riešili vy? :roll: :?:

 • Nnati
  29.10.2010, 08:50  Neviem presne, keďže ešte nemám dieťa v tomto veku. Ale odhadujem, že 5-ročnému mladému mužovi už by sa mohlo dať vysvetliť niečo v tom zmysle, že škaredé slovíčka v skutočnosti vôbec smiešne nie sú, že naopak, môžu inému človeku ublížiť. Navyše, majú nad tým, ktorý ich používa, zvláštnu moc - derú sa na jazyk samé od seba aj vo chvíľach, keď je to najmenej vhodné. Môže sa tak ľahko stať, že mu škaredé slovíčko omylom vykĺzne aj pred niekým, koho má rád, koho si váži. A akokoľvek sa potom už bude hanbiť, akokoľvek ho to bude mrzieť, už sa to škaredé slovo nebude dať vziať späť.

 • monči
  29.10.2010, 18:31

  vysvetľuj,vysvetľuj,vysvetľuj,ako napísala Nnati,a kľudne sa dohodnite,že bude aj trest,ak povie škaredé slovo,dostane nejaký trest,ktorý ho zamrzí,rovnako však musíte dať trest aj sebe ako rodičom.(toto radila jedna psychologička,my sme to vyskúšali na staršom synovi a normálne to zabralo)u nás pomohli náhrady,aké môže používať,ktoré sú neškodné a veru si aj ja dávam viac pozor na jazyk a už sa mne občas na ihrisku zasmejú:"jeeeeeeej,to používala moja babka",ale aspoň dieťa nenadáva.

 • anonym
  01.12.2010, 22:08

  U nas zabralo toto http://www.youtube.com/watch?v=Wnp0GgHYMqc

  Syn chodil zo skolky tiez so vseliakymi slovickami. Ani vysvetlovanie a dohovaranie nepomahalo. Bolo to este horsie. Potom sme mu pustili tot video a naznacili, ze ujo asi skaredo rozpraval a tak mu narastol takyto jazyk a odvtedy mam pokoj. Dokonca ked pride s novym slovickom, tak sa ma opyta ci to nie je skarede slovicko a ci sa moze rozpravat.

+ -
Príspevkov: 3