Diskusie

Vytvoriť diskusiu

nervozita..

poradite mi co s nervoznym 3 rocnym chlapcom....hadze veci od nervov ovladac od televizora...mobil....ked vyjdeme von ide svojim smerom nezaujima ho ci idem za nim....a nerozprava povie len mnam....inak rozumie ked mu nieco prikazem....uprace hracky umyje ruky....dakujemmmm

 • sandras
  07.09.2010, 15:41

  správanie je typický prejav detského vzdoru a na to prajem len pevné nervy:D

  a s tou rečou by mohla pomôcť školka, a ak nie, návštívte logopediu

 • anonym
  07.09.2010, 17:42

  ja si myslím, že s trojročným treba aj navštíviť psychologa, alebo niečo podobné
  lebo trojročný ked povie len to jedno, tak to je dosť málo.... :cry:

  a vzdor je tiež len vzdor, zrejme ak vie, že to pomôže....
  nevšímať si ho...len ked hádže všetky tie veci...neviem....dať to tak aby to nemal k dosahu...

 • sandras
  07.09.2010, 17:58

  psycholog s 3-ročným dieťaťom ešte velmi pracovať nevie ...  ale možno by ti pomohol v tom ohlade, že by ti vedel odporučiť ako môžeš s dieťaťom pracovať ty sama. Ako reagovať na rôzne nežiadúce prejavy vzdoru. Tiež by som konzultovala s pediatričkou, ako sa na to ona pozerá. Prípadne ak chodí do škôlky, čo povedia učiteľky. Sú deti, ktoré do 3 rokov vela toho neporozprávajú a rozhovoria sa až v škôlke, v kolektíve detí.

   

 • anonym
  09.09.2010, 22:20

  chcela by som sa skontaktovat s nejakou maminou   ktora ma podobny problem so svojim synom ci dcerou....myslim tu nervozitu alebo ze nekeca...mam dilemu v novembri by som mala ist do roboty ale ked mi fifa nevezmu do skolky neviem co robit,,,neznasa nocnik....neurolog nam dal tablety ale docitala som sa ze to beru aj abstinujuci alkoholici....a to mu ma pomoct....ozve sa niekto...vie mi niekto poradit   ako sa da predlzit rodickovsky prispevok s tym ze sa budu nejake penizky dostavat....akoze dakujeeem

 • sandras
  10.09.2010, 06:59

  nemala som až také problemy, hoci dcerka bola tiež dosť nervák, ale nie až takýto a od 2 rokov začala rozprávať (neskor, ale tiež ešte v norme)

  ale k predlženej materskej zo zdrav. dôvodov dieťaťa:

  dieťa musí byť v starostlivosti špecialistu (vo vašom prípade napr. neurologa)

  podaš si žiadosť u svojej obvodnej lekárky, a potom to posudzuje  posudkový lekár. Ak uzná, že dieťa ma dlhodobo nepriaznivý zdrav. stav môžeš byť s ním doma až do 6 rokov (ale vždy po roku sa to znova prešetruje) a dostávaš rodičovský príspevok. Dieťa dokonca môže byť na 4 hodiny v školke alebo v nejakom inom zariadení (napr. sanatorium, špeciálny školka), ale ty nesmieš pracovať.  Tú žiadosť ti tuším daju na UPSVaR a aj ju tam potom potvrdenú zanesieš.

 • lienkak
  10.09.2010, 08:31

  ahoj Sandri,

  vieš super poradiť, klobúk dole :-)  

  moja známa tiež rozmýšľa o predĺženej rodičovskej, dieťa má v starostlivosti alergologičky (má miernu formu astmy), nevieš náhodou, či aj na toto sa dá vybaviť predĺžená rodičovská dovolenka - s tým, že jej budú vyplácať rodičovský?

 • anonym
  10.09.2010, 14:02  teraz nechcem strašiť,ale kamarátka mala podobný problém,ako vy a u jej syna sa potvrdil autizmus,najnižšia forma,takže sa učia komunikovať a fungovať.ona nad tým ale uvažovala najmä preto,že u nich v rodine už autizmus je,takže si žiadala vyšetrenia na jeho potvrdenie,či vyvrátenie a bohužiaľ sa potvrdilo,ale aspoň teraz vie,ako s ním pracovať,aby záchvaty zlosti boli čo najmenšie a vedeli sa dorozumieť bez väčších problémov

 • sandras
  10.09.2010, 15:43
  ano, aj u detičiek - alergikov alebo aj u detí so zníženou imunitou je možné vybaviť si predlženie rodičovskej dovolenky ak su v starostlivosti špecialistu  ... no závisí, čo napíše lekár a ako to posúdi posudkový lekár. Nedá sa to len tak, že dieťa je častejšie choré a matka hned može byť na predlženej RD. Príspevok dostávaju v ten nižšej výške  (tuším teraz okolo 164€). A je dobré, ak takéto detičky nechodia do bežnej školky, skor do nejakého denného santoria.

+ -
Príspevkov: 8