Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Mamičky pomooooc.

Prosím Vás poradte mi je predškolská dochádzka povinná, maličká mi tam veľmi nechce isť:( . Má dedične ochorenie ale to najhorsie je ze mi veľmi pomaly papá a bojím sa že tam na ňu nik nebude čakať a bude hladná.

 • ovecka31
  06.09.2009, 19:32

  ahoj, no ano, povinna je, ale staci iba rok pred nastupom do skoly..

 • sandras
  06.09.2009, 20:16

  nie je povinná, to bolo kedysi, ale zmenilo sa to

  ale je odporúčaná, aspon rok pred školou, alebo alternatíva nultý ročník na ZŠ (lenže ten využívaju skor sociálne neprisposobivé deti a deti s problémami)

  čo sa týka jedenia, ak v školke o tom povieš, že má problem, ten čas navyše jej daju (najmä ak ma aj zdravotný problem a bude tam vyjjadrenie od lekára). moja dcerka tiež pomaly je a aj preberala, ale hladná tam nebola. Nechali ju dojesť, ked bola menšia, tak ju aj velakrát nakrmili, mali super individuálny prístup:tup: Tak isto nam vyšli v ústrety aj s adaptáciou, malá si zvykala zle, tak chodila pol roka len na dopoludnie, zjedla obed a išla domov.

  neviem, kolko rokov ma tvoja maličká, no ja som vnímala školku velmi pozitívne (napriek dlhému zvykaniu, opakovaným školkárskym chorôbkam...), dieťa sa tam velmi vela naučí, spozná kamarátov, lepšie sa adaptuje neskor na školský kolektív. Okrem toho, často sa stáva, že dieťa, čo neprekoná chorobky v školke, prekonáva to potom v škole v 1.-2. ročníku a tam je to už ovela horšie.

 • StanaP
  06.09.2009, 23:42

  ahoj,

  nie je povinná, ale ako učiteľka MŠ ti to odporúčam, tvoje dieťa bude lepšie pripravené na adaptáciu v škole :-)
  skús sa dohodnúť s učiteľkami, aby si sa s dieťatkom najprv išli pozrieť spolu na prostredie v škôlke, na detičky a postupne predlžovať čas pobytu v škôlke a keď si budeš myslieť že už je dobre, tak ju tam nechať samú
  a môžeš ju brať hneď po obede, aby tam nemusela spať,  dôležité činnosti pre rozvoj dieťatka sú hlavne v dopoludňajších hodinách
  :-)

+ -
Príspevkov: 3