Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Plusy vasej skolky?

Zaujima ma, podla coho a ako ste sa rozhodli a co u vas zavazilo pri vybere skolky pre vase dieta? Ake su aktivity ktore skolka ponuka, ci je to sukromne alebo statne zariadenie, a co vam v nej chyba resp. co by ste uvitali?

 • Macca
  28.03.2009, 14:12

  my bývame na dedine,takže niet výberu,najb. súkromná škôlka je 20km .S tou je však sestra max. spokojná :-D .Naša škôlka neponúka nič výnimočné :*-( ,žiadna angličtina alebo nemčina,o plávaní ani reči :tdown: ,z času na čas výlet do prírody, alebo návšteva bojnickej ZOO :tup: .V triede s najmenšími deťmi sú však tie najlepšie p. uč.aké poznám.Vedia si získať :heart: každého drobca.A to je jediné plus našej škôlky. ;-)

 • kukas
  28.03.2009, 20:25

  Podla man su najdolezitejsie dobre ucitelky a to, ci s nimi chodia kazdy den von aj v zime. Ako som zistila pri mapovani situacie, vobec to nie je take samozrejme. Niekde jejdu von aj cele mesiace :-(.
  Bohuzial jedlo je samostatna kapitola (aj ked v nasej skolke robia co mozu), ale s tym sa neda nic robit, kym Ministerstvo skolstva nezmeni metodicky pokyn. A zatial na to nie je vobec vola.

 • vinea
  28.03.2009, 22:19

  Naša babulka chodí do štátnej škôlky.Výborne tam varia,neopakuje sa stále to isté,ale dávaju si záležať a majú podla mňa pestré papanie.Učitelky sú milé,všeličo sa deti naučia-teda aspoň v "našej"triede je to tak.Aj deti ktoré si zvykli poplakať,už nemajú problém s tým,že ich tam rodič nechá.Každý deň chodia von,aj keď je vonku zima.jedine ak prší tak ostanú vo vnútri.V ponuke je aj angličtina a všelijaké akcie pre deti (dcerka chodí od septembra takže zatial sme zažili vianočnú besiedku,karneval,fotenie profesionálnym fotografom je každý rok). Mne osobne sa naša škôlka velmi páči a majú plne obsadené triedy lebo rodičia sú spokojní.
  Určite dám budúci rok do tejto škôlky aj syna.

 • sandras
  29.03.2009, 10:25

  Prispevok bol vymazany

 • juinka1
  07.04.2009, 22:03

  Pri výbere škôlky sme sa rozhodovali medzi 3mi rôzne zameranými škôlkami, dve štátne a jedna cirkevná.
  Jedna bola tá, do ktorej chodil ešte môj brat a skoro s pôvodným personálom z pred 28 rokov. Síce varia v nej bezlepkové, bezmliečné diéty, ale nútenie deti k povinnému spánku našej dcére vôbec nevyhovovalo.

  Druhá škôlka boli vlastne tesne pred tým spojené dve škôlky spolu v rámci šetrenia a tak je v malom priestore veľa detí a po dlhšom sledovaní ako sa p. uč. správajú ku deťom na dvore / oni stoja v kruhu a deti robia čo chcú/, sme sa rozhodli pre tretiu.

  Tento rok  je dcéra predškoláčka a sme radi, že sme si vybrali práve cirkevnú škôlku :-) a od septembra tu budeme pokračovať ako školáci .
  Nastupovala do novootvorenej škôlky urobenej v priestoroch školy, s dvomi  veľkými triedami, s milými p. učiteľkami a od prvého dňa sa vždy tešila a aj sa teší do škôlky. Má na výber veľké množstvo krúžkov AJ, výtvarný, spevácky, gymnastiku, dramatický,... Keď prší chodia do školskej telocvične, škola ich zapája aj do vystúpení napr. na Deň matiek, Vianočný koncert, .....
  Dcéra je spokojná a to je hlavné, lebo ani si nechcem a neviem predstaviť, keby sme ju museli nútiť chodiť do škôlky -  veď deti tam majú chodiť s radosťou a nie z povinnosti.    

 • vroni
  21.04.2009, 10:23

  Ja som obzerala najprv ucitelky, starostlivost, program, potom kuchynu (bezne skolky tuna kuchynu nemaju a stravu im odniekadial vozia alebo jednoducho maju deti na obed chleba.), moznost spavat poobede (vo vacsine skolok sa poobede nespava. Ak to dieta este potrebuje, ma smolu). Vybrali sme si a jedinou nevyhodou skolky je, ze nam dieta skoro kazdu sobotu koncertuje, ze ona chce ist do skolky a my jej to nechceme dovolit :roll: :roll: :roll:

 • sandras
  21.04.2009, 13:39

  Prispevok bol vymazany

 • mymka
  25.04.2009, 21:47

  ahojte...
  v skolke pre ktoru sme sa rozhodli sa tiez nemusi spavat ,ale deti ,ktore nechcu spinkat sa hraju vo vedlajsej triede.maju casto besiedky, vystupenia pre rodicov, vylety.Aj ucitelky su tam velmi mile, no ci nas vyber bol dobry budeme vediet az v septembri, ked nas drobec nastupi do skolky :-D :-D :-D

 • frzko
  06.09.2009, 23:41

  My tiež bývame na dedine, takže o výbere škôlky nebolo ani reči :wink: Dôležité je, aby nebola ďaleko na dochádzku. Ide o štátne zariadenie.
  Ale som spokojná. Škôlka robí rôzne výlety, podujatia. Máme možnosť dať drobca na angličtinu, aj prostredie a zariadenie škôlky sa mi páči. A čo je hlavné, má naša skôlka certifikát z ministerstva školstva, že je škôlka podporujúca zdravie - uprednostňujú tam ovocie a zeleninu a mliečne výrobky - aj rodičia to môžu podporovať, takže kto chce, môže doniesť do škôlky, čo sa im urodí na záhradke :wink:
  Okrem toho sa deťom objednávajú pracovné zošity, z ktorých ich pripravujú na nástup do školy a pracujú aj so včielkou.
  Takže v celku som spokojná, uvidím neskôr, či niečo nevypláva na povrch  :|   :wink:  
  Jediné, čo mi nevyhovuje je, že cez prázdniny je zatvorená :-S ale to je asi problém každej dedinskej škôly.

+ -
Príspevkov: 9