Diskusie

Vytvoriť diskusiu

V januári do škôlky

Maminky, máte detičky čo pôjdu teraz v januári prvý krát do škôlky?
Synovi o tom rozprávame rok, aj sa tešil, aj sa sám do nej pýtal, no ako sa to blíži, mám pocit, že už do nej vôbec nechce ísť.
Možno je to len preto, že má doma sestričku a tá do škôlky s ním nepôjde.

 • SandraS
  01.01.2009, 14:38

  Zuzzi, my asi tiež pojdeme do školky v januári, ale až o rok

  len sa toho obávam, dať dieťa do utvoreneho kolektívu, že tam "nezapadne" ... a či by nebolo lepšie od septembra ... neviem, podla toho, ako sa to vykryštalizuje, v septembri bude mať iba 2,5 roka, neviem, či bude dostatočne samostatný na školku. Najradšej by som ho dala fakt až po dovršení 3 rokov, len zasa či nebude problem s miestom v školke :roll:

  a prečo ho chceš dať do školky predčasne, ked si aj tak doma, ja by som nedavala dieťa skor ako v 3 rokoch, ak by som nemusela (kvoli práci)

 • zuzzi
  01.01.2009, 14:57

  Sandra, ja vlastne ani neviem prečo som ho zapísala na január.
  On sa tam stále pýtal, aj ked sme stretli škôlkárov vonku, chcel sa ísť s nimi hrať.
  Bola som vtedy tehotná a bála som sa že s dvoma deťmi to doma nezvládnem, tak som chcela aby išiel syn čím skôr do škôlky.
  Okrem toho chodím na výšku a o takomto čase máme dosť skúšok.
  A niekde som čítala, že deti lahšie ochorejú začiatkom a koncom zimy ako uprostred zimy ked mrzne.
  No nakoniec vidím, že  je to aj s dvoma deťmi v pohode. :-) 
  Ale už sa nemám čas synovi toľko venovať ako doteraz a začal sa občas správať akoby bol mladší adkedy máme bábo.
  Preto myslím, že potrebuje už svojich rovesníkov.

 • SandraS
  01.01.2009, 15:10

  hm, no ved uvidíš ako si bude zvykať

  deti tam idu často s ideálmi, a realita ich často prekvapí ... :wink:  ved ho vždy možeš vziať zo školky, ked to nebude fungovať a dať až od dalšieho septembra. Vela spraví aj kolektív, ma tam nejakého kamaráta, ktoreho pozná?

  a choroby ... to je take, niektore dieťa je chore stále, a ine je v pohode, my sme mali najhorší 2. rok chodenia do školky, ten prvy bol celkom v pohode, aj ked bola dcera viac chorá ako ked nebola školkarka. Ale zasa to beriem tak, že lepšie si to odbiť v školke, ako potom v 1. ročníku ZŠ:wink:

 • angie
  07.01.2009, 12:45

  Zuzzi ja by som na tvojom mieste ho skusila dať v januari a keby bol nejaký problém tak ho vyberieš a pojde v septembri. Ale podla toho čo píše  by nemal byť problém ked sa už tak teší. :lol:
  Môj strašne rád chodí do škôlky, veľa sa tam naučia, u nás to bolo tiež podobne že začal opakovať malého a v školke sa zmenil k lepšiemu. :lol:
  Držím palce, napíš ako ste dopadli. :P

 • zuzzi
  08.01.2009, 09:49

  Ahojte.
  Tak zatiaľ sa Arturkovi v škôlke veľmi páči. Predo mnou neplače ani ráno ani poobede. Včera cez obed si trochu poplakal-hovorila učiteľka.
  Čo nás doma všetkých prekvapilo, že tam nespal. Doma spáva úúúplne každý deň, dokonca sa sám vypýta spať ak ho náhodou nedám načas  :lol:
  No dúfam, že aj tam si zvykne spať.
  Myslela som, že si budem musieť vymýšľať, ked sa opýta prečo on je v škôlke a Viktória so mnou doma a budem musieť povedať že aj Viktorka pôjde do jasiel. No pekne sám od seba povedal, že Viktorka musí zostať so mnou doma, lebo je ešte malinká :-)
  Aj na prvý krát pochopil, že prenho prídem až ked sa poobede vyspia a najedia.

 • angie
  08.01.2009, 09:56

  Zuzzi u nás zas Edy poobede doma vôbec nespával tak som sa obávala že ako bude spať v škôlka a na moje prekvapenie tam pekne spí . Aj prvý den v školke spal len si nechcel obliecť pyžamko, druhý den už si prezliekol pyžam. nohavice a na tretí už spal v pyžame. :lol:
  My sme mu naopak museli povedať že mamka je v robote a Erik v jasličkách lebo to nevedel pochopiť prečo on nemože byť s nami doma.

 • zuzzi
  08.01.2009, 13:20

  No je to sranda s tými deťmi :lol:
  Dúfam, že zvládneme aj puberťácke problémy ;-)

 • angie
  08.01.2009, 13:30  :lol: :lol: tak to dúfam aj ja :wink: :lol: :lol:

 • Sova
  16.02.2017, 22:01

  tiez som mala z toho obavy ale dobre to dopadlo. Netesila sa a cim sme sa viac blizili bola aj uplakana ale zvladla to ako velka baba a to nechala svoju malu sestricku somnou doma. Bude dobre

+ -
Príspevkov: 9