Diskusie

Vytvoriť diskusiu

škôlka v 2 r.?

Máte s tým niektorá skusenosti? Prípadne dali ste dieťa do školky aj skor?  Ako to zvládali?  Mala by som nastupiť naspať do roboty a neviem či by bola školka dobrým riešením.

 • anonym autor
  28.10.2008, 10:16

  ahoj, mne nastupovala dcérka do škôlky teraz v septembri, mala 2r. 4 m. a zvládla to celkom v pohode. teraz je z nej už veľká škôlkarka, veľa vecí sa naučila a jednoznačne vidím, že škôlka má na ňu super vplyv .

  ale všetko závisí od dieťaťa, aké je. Mne malinká prvý týždeň zo škôlky utekala, museli zamykať dvere, lebo inač by im utiekla a ani by nevedeli kedy. Tento týždeň tam prvý raz zostáva aj na spánok. Včera bola prvýkrát a nespinkala, trošku vymýšľala, ale keď som pre ňu prišla domov ísť nechcela.

 • anonym autor
  28.10.2008, 12:35

  Ahoj Emily,

  náš starší syn nastúpil do školky od 1.9. a až 25. 9. mal 2 roky.Tiež to zvládol dobre a bo rád,že je medzi deťmi.Zobrali ho ešte aj s plienkou a cumlom a a si po 2 mesiacoch p.riediteľka plienky zatrhla a nepocikával sa ani v noci.Jedného dňa prišiel a vedel povedať všetko.S tými staršími detičkami prešiel až do predškolskej a všetci už išli do školy a on ,keďže ešte nemal 6 rokov,tak je druhý raz v predškolkej.

  Ale je to ozaj na tom dieťati, každé je iné.Vyskúšaj a uvidíš.

 • anonym autor
  28.10.2008, 14:55

  Ahoj, náš syn tiež nastúpil ako dvojročný do MŠ - 31.08. mal 2 roky a do škôlky šiel 14.10.. ....a zvládol to úplne výborne. Predtým som s ním chodila "na zaúčanie", to zn. že ca. trikrát som s ním bola v jeho budúcej triede na dve-tri hodinky doobeda. Vtedy sa síce s detičkami bavil, ale jedným očkom stále sledoval kde som a ako náhle ma nevidel, tak spustil rev:*-( . Tak sme to nechali tak a boli sme ďalej spolu doma. Ale potom mi doslova z jedného dňa na druhý oznámili, že mám nastúpiť do zamestnania, a tak sme v stredu vybavili lekársku prehliadku a vo štvrtok malý ráno nastúpil do škôlky a bol tam celý deň až do poobedia. Ani nezaplakal:) a bolo to tak aj nasledujúce dni. Dnes má  už 6 rokov (kvôli blbému dátumu narodenia sme mu dali odklad školskej dochádzky) a keď pre neho prídeme o 16:00 (MŠ funguje do 16:30 hod.), tak sa ešte oduje, že "on ešte nechce ísť domov":evil:

  Ale ako už predchádzajúce maminy písali - každé dieťatko je osobnosť a reaguje rozdielne. Moja mamina pracuje v škôlke vyše 20 rokov a viem ako vždy na začiatku školského roka pár týždňov niekoľko detí "prenosili" na rukách, len aby neplakali za maminami (a každé si skôr či neskôr zvyklo).

  Emily, treba to len vyskúšať. Držím palce a želám len samé pozitívne zážitky zo škôločky.

+ -
Príspevkov: 3