Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Po rodičovskej dovolenke späť do práce

Ahojte dievčatá,

 

v októbri mi končí materská a ja by som mala nastúpiť späť do práce. Rada by som sa vás opýtala či je nutné oznamovať to zamestnavateľovi písomne alebo stačí telefonicky? Ako ste to robili vy? S direktorom som predbežne dohodnutá ale asi všetko závisí od majiteľov.

Ďakujem za reakcie.

 

 • anonym autor
  30.07.2008, 18:57

  Môj zamestnávateľ mi ešte pred nástupom na materskú odovzdal list, v ktorom bolo presne stanovené, že pred nástupom do zamestnania to mám oznámiť najneskôr dva týždne pred.

 • anonym autor
  30.07.2008, 21:22

  Ahoj. V prvom rade ti chcem zagratulovať, že prácu máš :tup: . Ja som žiadosť dávala zamestnávateľovi písomne asi mesiac dopredu a prišla mi odpoveď, že mi zrušili miesto a výpoveď mi dali k tretiemu rôčku mojej slečny :tdown: :*-( . Takže od mája hľadám prácu.

 • anonym autor
  04.08.2008, 22:49

  no moment Atulda - mas predsa pravo na pracu v rovnakej firme kde si pracovala pred nastupom na RD, nie na to iste miesto, ale ich povinnostou je predsa najst ti inu pracovnu poziciu.......ci dali ti na vyber ale nevyhovovalo???

 • anonym autor
  06.08.2008, 13:23

  Ahojte.

  Mayalenka, oficiálne mi miesto zrušili a neoficiálne tú funkciu premenovali a zobrali druhú pani na dobu neurčitú. Dejú sa rôzne špinavosti :evil: , skoro ma porazilo, keď to vyšlo na povrch, je to hnus čo sa robí.

 • monči
  12.08.2008, 14:44  fajn,to chápem,ale museli ti ponúknuť niečo iné,prípadne dať odstupné,alebo sa to zas zmenilo a proste ťa môže vyhodiť? :evil: :evil: :evil: :evil:

 • anonym autor
  12.08.2008, 17:50  ak firma dalej existuje, mali ti ponúknužť ine miesto, zodpovedajúce tvojmu vzdelaniu a praxi, a ak neponúkli, mala si narok na odstupné. Iný je prípad, že by ti ponúkli takéto náhradné prac. zaradenie, a ty by si odmietla, potom maju pravo ťa prepustiť.

  Ale je to rozne, mojej kamoške po MD ponúkli prácu v tej istej firme, pracovala 2 dni, ked vysvitlo, že ma robiť účtovníctvo (na čio nemala vzdelanie ani prax) a navyše v dedine 10km od povodneho miesta, toto odmietla. A dokonca jej dali aj odstupné, pretože ich postrašila súdom.

 • anonym autor
  24.09.2008, 11:53

  Sandra S, Monči - neponúkli mi žiadne miesto, no našťastie mi odstupné vyplatili, ale tiež som si to musela poriadne vydupať. Ale žienky, tu ide o princíp. Proste nado mnou nestál nikto, tak ma prepustili a tá pani čo ju zobrali na moje miesto, tak ju tam dotiahol najvyšší šéf. Ja som nemala žiadnu šancu.

+ -
Príspevkov: 7