Diskusie

Vytvoriť diskusiu

agresívne dieťa

Prosím o radu, už naozaj nevládzem. Mám štvor ročného syna, ktorý už rok navštevuje materskú škôlku. Náš problém spočíva v tom, že je :evil: agresívny voči druhým deťom. A to aj bezdôvodne, či už je zapojený do hry alebo nie, vždy si nájde dôvod prečo to druhé dieťa napadnúť. A nie je to len v škôlke ale v akomkoľvek kolektíve kde sa nachádza aspoň jedno dieťa a pritom mu vôbec nevadí, že som pri nom a že ho vidím. Je mi to nepríjemné aj voči tým druhím rodičom ale aj z obavy správania sa v budúcnosti. ved ked si neviem dať s ním teraz rady, co bude za takých 10 rokov? :shock: budem sa báť isť domov, aby mi neublížilo vlasné dieťa? Bojím sa toho, že to má v génoch. S jeho otcom sme rozvedený, žijem s priateľom, s ktorým máme daľšie dieťa:P , nerobíme medzi nimi žiadne rozdieli. Ale jeho genetický otec bol a vlasne aj je agresor, nemá problém napadnúť ani ženu ani dokonca tehotnú:x  a jeho brat, synov ujo, momentálne sedí v leopoldovskej väznici za ublíženie na zdraví s následom smrti:!: . tak pri predstave do budúcnosti mi behá mráz po chrbte, nechcem aby tak dopadol aj môj syn!!! podotýkam, že malinkému, má teraz 2 mesiace, neubližuje, je k nemu milí. Prosím o pomoc aj radu, čokolvek, čo by mi pomohlo zmeniť správanie môjho syna. dakujem

 • anonym autor
  19.05.2008, 15:14

  Agresivita sa nededi.
  Dieta prebera vzor spravania ludi zo svojho okolia, hlavne rodicov, su ako nase zrkadlo.
  Kazde dieta asi skusi buchnut, stuchnut, ustipnut a pod. vramci poznavania. Zavisi od nasej reakcie, aku tymto spravanim dieta vyvola. Porozmyslaj ako reagujes na taketo prejavy (alebo tvoj priatel ci ina osoba, ktora je dlhodobo v blizkosti syna).
  Rodicia vychovavaju svoje deti, pri temperamentnejsich povahach deti to moze byt celkom narocna uloha. Vsetko vsak mame vo svojich rukach, ak mas pocit (co zjavne mas), ze vychovu syna nezvladas alebo sa ti vymyka z ruk, navstiv so synom psychologa. Urcite este nie je neskoro.
  Nezabudaj vsak, vychova zacina sebavychovou. Mozno naozaj treba prehodnotit tvoj pristup ci vzor spravania, ktory synovi davate.

 • anonym autor
  10.09.2008, 00:17

  Súhlasím s tatrankou v plnej miere, deti sú naozaj naše zrkadlo aj keď si možno myslíme že mnohému nerozumejú, cítia energiu ktorú my rodičia vysielame a oni ju len odrážajú. Mala by si prehodnotiť vlastný postoj k životu a svoje naučené vzorce. Tvoj syn sa môžno len bráni.

+ -
Príspevkov: 2