NUTNEŤAPOTREBUJEM mamííí: Tuctová matka sa nesťažuje. Nemá na to čas!

Mary K. | 16. júl 2019
NUTNEŤAPOTREBUJEM mamííí: Tuctová matka sa nesťažuje. Nemá na to čas!

Som tuctovka. Taká normálna žena s deckami a chlapom, ktorého som si priviazala na krk do konca života. A dobre som urobila, hovorím si, keď sa s nimi naťahuje na hojdačke za panelákom. Dobre mi je tak, ako je.

Nič by som nemenila

Pred rokmi (takými 20-timi) som si mala spraviť nos a „upraviť“ váhu na nižšiu, lebo si ma našli z agentúry. Však som vytŕčala riadne, kto by si ma nevšimol. Nemusela som ani prstíkom pohnúť, ani jeden post ako voľne pohodená v plavkách zobem melón hodiť na siete, a chceli ma. Aj s nosom ako „brambora“. Dala som im košom, lebo som sa prudko štylizovala do intelektuálky a krásne fotky (ešte niekde mám schované) mi pre život nestačili

Žena doma: Som lenivá mama
Prečítajte si tiež:

Žena doma: Som lenivá mama

Baví ma môj nedokonalý život

Kukám na tých mojich na dvore ( tato kričí na mladšiu, že reve a staršia na tata, že vidí BRUTALNEHO pavúka) a už viem, prečo. Lebo ma baví skutočný a nedokonalý life. Baví ma škrabať na jednu dobrú kabelku do divadla, browsovať celé dni po nete a hľadať lacné letenky do sveta a voziť sa na fakt out (prosím, nečítať spolu)  aute, ktoré sa nám, zlaté moje, za 10 rokov čo ho máme, ešte nepokazilo. 

Tak si hoviem v tom svojom nedokonalom živote a dávam si malé ciele. Nakŕmiť, upratať, uspať, zabezpečiť, utíšiť, navariť. Taká bussy mama fakt nemá čas na hovadiny tipu porovnávajme sa, ktorej decko viac reve, alebo menej kaká.  Po rodinných výletoch nemám energiu zapostovať všade kde sa dá, kde sme boli a ako prudko cool sú moje deti.  Však sú. Aj dobre nám bolo.  My to vieme.

Jeden chlap, dve deti a malé výzvy

V mojom tuctovom živote s jedným mužom a dvoma deťmi si však dávam aj odbočky. Malé výzvy, ktoré ma trochu nahecujú, nech zaznamenávam progres. Tak mi baby z roboty zľahka nadhodili tému cvičenia. Som nikdy necvičila. Lenivá som ako voš. Pohodlná. Ale pozerám na ich šťastné tváre, keď sa bavia o planku a tak skúsila som.

Mám svoje prvé športové legíny tesne pred 40-tkou. Aj som vybehla párkrát, aj som večer, keď všetci „nutneťapotrebujem“  členovia rodiny pospali, cvičila pri PC. Namiesto čokolády drepy? Čo starnem? Hej, asi hej. 

Sú dni, keď sa cítim človekom milión. Nenápadným, nepodstatným, maličkým. Sú dni, keď mi práve táto anonymita a tuctovosť neprekáža. Tých dní je ich čoraz viac.  Ó, prozreteľnosť moja, že ja som si nedala spraviť ten nos. Ktovie, ako by som s týmto pocitom naložila s upraveným nosom v strese z vlastnej váhy.

Som tuctová žena a tuctová matka. Nemám čas sa sťažovať, ani sa chváliť. Žijem si život v tichu a verím, že aj o pár rokov ma budú moje „nutneťapotrebujem“ baby, potrebovať a ľúbiť. 

Som šťastná.  

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: