Tesco Beh pre život

Redakcia | 4. Jun 2015
Tesco Beh pre život

Nitrianskymi patrónmi sú herci a profesionálni karatisti.

Nitra už túto nedeľu pobeží pre život. Vlani sa Tesco Behu pre život v meste pod Zoborom zúčastnilo 2070 bežcov a pomohli tak vyzbierať 10 400 Eur. Na štartovaciu čiaru sa minulý rok postavilo o 110 fanúšikov zdravého pohybu viac ako v roku 2013. Prekoná Nitra v nedeľu svoj vlastný rekord? Patrónmi Tesco Behu pre život v Nitre sa stala herecká a zároveň partnerská dvojica Zuzana Kanócz a Juraj Loj, profesionálni karatisti Klaudio Farmadín, Rebeka Vidová a Miriam Kozmová. Výťažok z behu sa použije na atletické tábory pre deti z detských domovov.


Pobežte pre zdravie svojej rodiny a prispejte na dobrú vec! Tak znie výzva v poradí ôsmeho Tesco Behu pre život, jedného z najväčších charitatívno-športových podujatí na Slovensku. Kým minulý rok bolo cieľom podujatia naučiť deti zdravo sa stravovať,  tohtoročný Tesco Beh pre život má ambíciu priviesť deti k športu. Preto sa partnerom Nadácie Tesco stal Slovenský atletický zväz.

Obľúbené celoslovenské podujatie Tesco Beh pre život sa v nedeľu prehupne do svojej druhej polovice práve v Nitre. Okrem pretekov lezúňov, detského a hlavného behu pribudli do programu aj detské atletické disciplíny pod taktovkou Slovenského atletického zväzu – tie štartujú v Nitre o 15:00,hovorí Michal Dyttert, správca Nadácie Tesco.

Výťažok zo všetkých bude tento rok použitý na detské atletické tábory pre deti z detských domovov. Podľa Michalových slov však tábory nebudú len o športovaní, vzdelávaní či oddychu. Pre znevýhodnené deti, ktoré prejavia talent, môžu predstavovať odrazový mostík k športovej kariére.  „Registrácia je možná už od piatku. Odporúčam všetkým, aby využili možnosť zakúpiť si registráciu v predstihu. V Nitre je vždy úžasná atmosféra a ja viem, že ani tento rok to nebude inak. Stretneme sa v Mestskom parku na Jesenského ulici,“ pozýva Michal Dyttert.

Patróni pozývajú tiež

V každom z miest sa aktivít spolu so športovými nadšencami zúčastňujú aj patróni z radov známych osobností. Tento rok k nim pribudli aj úspešní slovenskí atléti. Neváhajte a príďte si zabehať spolu s nimi.

“Beh je pre nás karatistov skvelá rozcvička. Okrem futbalu ho mám najradšej a dostáva ma do formy. Dlhšie aj kratšie trate,” hovorí bronzový medailista z Majstrovstiev sveta v karate Klaudio Farmadín.

Tesco Beh pre život je charitatívne podujatie pre bežcov aj nebežcov, ktorý tento rok prebehne vo všetkých krajských mestách na Slovensku. Trať dlhú štyri kilometre môžu bežci prebehnúť alebo prejsť s kočíkmi či zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie. Hlavnou aktivitou je beh pre dospelých a pre deti všetkých vekových kategórií. Popri behu si môžu rodiny vybrať aj iné pestré športové aktivity. V rámci 8. ročníka pribudli dve disciplíny navyše: juniorský štafetový maratón a detské atletické hry. Tie zastrešuje Slovenský atletický zväz.

Využitie finančných prostriedkov

Výťažok zo štartovného a z finančných darov bude použitý na pomoc deťom z detských domovov. V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom pre ne Nadácia Tesco pripraví profesionálne športovo-vzdelávacie tábory, kde okrem jedinečných zážitkov môžu pohybovo nadané deti získať možnosť ďalšieho výkonnostného rastu. Detské atletické tábory sú súčasťou spoločného projektu spoločnosti Tesco a Slovenského atletického zväzu s názvom Detská atletika.

Projekt Detská atletika

Projekt Detskej atletiky Slovenského atletického zväzu (SAZ) a Tesco vychádza z projektu Medzinárodnej asociácie atletických federácii (IAAF) „Kids Athletics“, ktorý vznikol koncom roku 1997 a ktorý sa snaží osloviť trénerov mládeže a detí po celom svete.

„Jednou z priorít Slovenského atletického zväzu je rozvoj detskej atletiky hlavne v prostredí základných škôl. Cieľom je zaujať deti pre šport, aktívne bojovať proti sedavému spôsobu života, vyplniť priestor v rámci mimoškolskej alebo záujmovej pohybovej aktivity deťom blízkym spôsobom a umožniť im zažiť radosť z hry a víťazstva,“ hovorí Peter Korčok, prezident Slovenského atletického zväzu.

Patróni Behov

Tesco Beh pre život, už tradične, podporujú známe osobnosti. Pribudli k nim tento rok úspešní športovci zo Slovenského atletického zväzu. Športové outfity pre nich zabezpečuje módna značka F&F Active. Špecializuje sa na funkčné športové oblečenie. Patrónov uvidíte ich v jednotlivých mestách:

BANSKÁ BYSTRICA 10.5.2015

Ľubomír Bukový (herec)

Matej Tóth (atletika)

Paulína Fialková (biatlon)

 

TRNAVA 17.5.2015

Juraj Hrčka (herec)

Libor Charfreitag (atletika)

Michaela Pešková (atletika)

 

KOŠICE 23.5.2015

Aneta Paríšková (moderátorka)

Alexandra Bezeková (atletika)

Jana Purdjaková (kulturistika)

 

TRENČÍN 24.5.2015

Barbora Rakovská (moderátorka)

Adam Gavenda (kanoistika)

Dávid Dorička (kanoistika)

 

NITRA 7.6.2015

Juraj Loj (herec)

Zuzana Kanócz (herečka)

Klaudio Farmadín (karate)

Rebeka Vidová (karate)

Miriam Kozmová (karate)

 

ŽILINA 13.6.2015

Dana Strculová (moderátorka)

Juraj Vitko (atletika)

 

PREŠOV 14.6.2015

Gabriela Marcinková (herečka)

Martin Otčenáš (biatlon)

 

BRATISLAVA 20.6.2015

Michaela Králiková s rodinou (foodblogerka)

Miriam Šmahel Kalisová (moderátorka)

Martin Šmahel (osobný tréner a výživový poradca)

Marek Majeský s rodinou (herec)

Miroslava Kosorínová (tanečnica)

Dagmar Didiana Dianová (moderátorka)

Dušan Majdan (atletika)

Zuzana Stromková (akrobatika)

Klaudia Medlová (akrobatické lyžovanie)

 

Trasy behov a fotografie môže verejnosť sledovať na facebook.com/tescobehprezivot.sk

Tesco Beh pre život je charitatívno športové podujatie pre bežcov aj nebežcov. Trať dlhú štyri kilometre môžu bežci prebehnúť alebo prejsť spolu s kočíkmi alebo zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie. Za 7 rokov sa do Tesco Behu pre život zapojilo 71 099 ľudí. Beh sa dostal aj za hranice Slovenska, keď podujatie podporili aj slovenskí vojaci na misii v Afganistane. Celkovo sa vyzbieralo 387 500 Eur. Tie boli použité na kúpu šiestich unikátnych prístrojov na výskum rakoviny, ktoré v súčasnosti pomáhajú chorým.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: