Silvester. PS: S deťmi

Marta Adamjaková | 31. december 2021
Silvester s deťmi

Povoľ tlaky. Zabudni na to, že Silvester je dajaký výnimočný životný predel, méta, najdôležitejší deň roka a že musí byť akurát v ten deň tá najväčšia zábava.

Takže, žena, matka...

Začneme hneď z ostra.

Základným pravidlom, ako sa nezblázniť na Silvestra so svojou rodinou a malými deťmi, je:

Byť ako to dieťa.

Bodka.

Povoľ tlaky. Zabudni na to, že Silvester je dajaký výnimočný životný predel, méta, najdôležitejší deň roka a že musí byť akurát v ten deň tá najväčšia zábava a prča.

Zabudni na to, že keď ho neosláviš tak, ako sa sluší a patrí, tak ťa ohovoria.

Máš malé deti

Ony nemajú ani tušenia, že na zemeguli existuje nejaký Silvester.

Že existuje vôbec nejaký rok a ešte aj jeho začiatok a koniec.

Zabudni na dokonalosť a štýl.

Zabudni na „musím a mala by som“.

Zabudni na to, že všetko má dopadnúť na 1* a nesmú nastať žiadne problémy.

Pretože deti majú presne všetky tieto dospelácke tlaky na háku. Vieš, deti majú jednu takú špeciálnu superschopnosť, ktorú ty, drahá moja, už dávno nemáš a ktorá je aj kameňom úrazu všetkých zničených matiek.

Táto superschopnosť sa volá uprdelizmus

A najviac rozvinutý ho majú deti do jedného roka. Tam so svojimi predstavami a plánmi končíš. Tam neexistuje nič, len čistá nefalšovaná prítomnosť. Iba aktuality, chápeš?

Žiadne predsavzatia.

Takže, žena, vnímaj aspoň raz do roka, aspoň na toho Silvestra, svoje aktuálne potreby a pocity. Ty si matka, ty budeš v najväčšej miere obskakovať deti, ty budeš najviac na nohách a aj najviac unavená.

Preto, nechoď niekam, kam nechceš ísť.

Nechoď niekam, pokiaľ cítiš obavy, stres a strach.

Nechoď niekam len z povinnosti.

Doma natiahni vyťahané tepláky, s chlapom si štýlovo vyložte nohy, zapnite telku, zjedzte pizzu a chlipkajte dačo fajné. Ty si v kľude dojči, uspávaj, s prehľadom ignoruj všetok ten bordel okolo seba a s posvätným kľudom Angličana prespite všetci spolu ten veľkolepý ohňostroj.

Čo sa týka ratolestí nad jeden rok, tak tie už chodia, už zhadzujú veci a vylievajú všetko, čo sa vyliať dá. Prebaľovanie počas behu by sa tiež mohlo zapísať do životopisu matky, medzi špeciálne zručnosti a schopnosti. A keď už fakt musíš ísť dakde na oslavu, tak neboj sa ty nič a iba stále mysli na Darwina. Mysli na Darwina! Neprežije ten najsilnejší a najinteligentnejší jedinec, ale ten, kto sa najviac prispôsobí podmienkam. 

Ako matka vieš excelentne predvídať

Preto ber dostatok náhradného oblečenia, maj v blízkosti dostatok handier, plienok, cumľov, vody, dostupný internet a čokoládu.

Tá čokoláda je pre teba. Áno, sú matky, ktoré to zvládajú aj bez internetu a čokolády, ale ako sme si v úvode povedali, nemusíme byť vo všetkom dokonalé... Dokonalosť dodrbáva človeka najviac. Stačí byť v stredku a prispôsobiť sa.

Takže ukonči tento starý rok úplne obyčajne a začni nový rok úplne obyčajne

Lebo jak raz nalepíš na nejaký deň v roku nálepku výnimočnejší ako tie ostatné, v tom momente sa stávaš jeho otrokom.

Buď budú výnimočné všetky, alebo budú všetky obyčajné.

V obidvoch prípadoch tak môžeš mať Silvester každý deň v roku.

Marta

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: