Haló, tu som! Partnera neodstavujte na druhú koľaj

Redakcia | 20. jún 2021
Partner na druhej koľaji

“Moja babka mi vždy zdôrazňovala: Aj keď máš starosti okolo detí, opatruj si vzťah so svojím mužom. To jediné ti zostane, keď deti opustia domov.”

Máte doma bábätko a  váš vzťah s partnerom sa dostáva do úzadia? Zo začiatku to je normálne – matka si inštinktívne chráni svoje mláďa, venuje mu všetku svoju starostlivosť. Dajte však pozor, aby to netrvalo príliš dlho.

Muži sú ako malé deti – chcú vás mať iba pre seba

Chápu, že do rodiny pribudol človiečik, ktorý si vyžaduje veľkú pozornosť, ale nechápu, prečo všetku. Sú ženy, ktoré sa tak silno zamerajú na dieťa, že si samy vyženú partnera z domu. Starať sa o partnera neznamená navariť, upratať, mať spokojné dieťa.

Je to čosi viac – venovať mu pozornosť. Partner si neželá, aby sa na vašom vzťahu niečo po narodení dieťatka zmenilo a čím menej sa zmení, tým bude šťastnejší a doma spokojnejší. 

Nezabúdajte na to, že dieťa by sa nemalo stať prioritou vášho manželstva

Chráňte si partnerský vzťah, starajte sa oň a nezabúdajte ani na sexuálnu stránku vzťahu. Dieťa k svojmu zdravému vývoju nepotrebuje len lásku mamy, ale otca. A predovšetkým potrebuje cítiť lásku, harmóniu a porozumenie vo vzťahu svojich rodičov. Potom intuitívne chápe, že z lásky aj vzišlo.

Tip MAMA a ja: Ak vám po narodení bábätka niečo vo vzťahu škrípe, určite nerezignujte, hovorte o tom s partnerom. Nielen dobrá starostlivosť o deti a domácnosť, ale aj domáca pohoda, partnerské rozhovory, sex a radosť z neho patria k životu.

Zo života 

Adriana:

“Pri prvom bábätku som sa tak naňho upla, že mi unikalo všetko naokolo a s mužom sme sa postupom času úplne odcudzili. Až tak, že sa odsťahoval k inej.

Pri druhom dieťati (a druhom partnerovi) som si vedome strážila, aby som túto chybu neopakovala a aj keď sa mi najprv do nežností nechcelo, časom som im znovu prišla na chuť. A teraz máme aj tretieho drobca . Mimochodom, môj prvý muž  síce veľmi miluje naše spoločné dieťa, ale už nechce žiadne ďalšie deti, aj keď jeho druhá žena po nich túži...”

Slávka:

" Obaja sme sa tak veľmi tešili na naše bábätko, že sme sa v tej láske k nemu stratili ako partneri. Viem, znie to hrozne, ale naozaj sme len okolo bába behali a o ňom sa rozprávali, stagnoval sexuálny život a naše rozhovory na inú tému viazli.

Syn mal rok, keď sme sa prvýkrát dostali sami spolu na víkend a aj to sme dostali ako dar na predvianočný pobyt. A tam sme si zrazu uvedomili, že sme to stále my - že on ľúbi, keď ho hladkám po vlasoch a ja keď mi masíruje členky. Akoby nás niekto oblial studenou vodou - haló, haló. Všetkým mojim kamarátkam radím jedno - zostaňte aj po narodení detí Janka a Peťko a nie len maminka a ocko."  

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: