Odštartoval ôsmy ročník Tesco Behu pre život. Výťažok poputuje na detské atletické tábory pre znevýhodnené deti.

Tlačová správa | 13. máj 2015
Odštartoval ôsmy ročník Tesco Behu pre život. Výťažok poputuje na detské atletické tábory pre znevýhodnené deti.

Pobežte pre zdravie svojej rodiny a prispejte na dobrú vec!

Pobežte pre zdravie svojej rodiny a prispejte na dobrú vec! Tak znie výzva v poradí ôsmeho Tesco Behu pre život,  jedného z najväčších charitatívno-športových podujatí na Slovensku. Kým minulý rok bolo cieľom podujatia naučiť deti zdravo sa stravovať,  tohtoročný Tesco Beh pre život má ambíciu priviesť deti k športu. Preto sa partnerom Nadácie Tesco stal Slovenský atletický zväz a výťažok z behu poputuje na atletické tábory pre deti z detských domov. Tesco Beh pre život sa zároveň rozrástol do ďalších miest na Slovensku. Podujatia sa po novom môžu zúčastniť bežci a chodci v Trnave a v Trenčíne. 

Keďže údaje o detskej nadváhe sú alarmujúce, rozhodli sme sa už minulý rok podporiť myšlienku zdravého životného štýlu a boja proti detskej obezite. Tento rok pokračujeme a k zdravému stravovaniu pripájame pravidelný pohyb. Preto bude výťažok využitý na detské atletické tábory pre deti z detských domovov,vysvetľuje zámer Michal Dyttert, správca Nadácie Tesco. Podľa jeho slov detské atletické tábory nebudú len o športovaní, vzdelávaní, ale samozrejme aj o oddychu. Pre znevýhodnené deti, ktoré prejavia talent, môžu predstavovať odrazový mostík k športovej kariére.  „Pomôžme spoločne objaviť skryté talenty a dajme šancu všetkým deťom bez rozdielu,“ zdôrazňuje Michal Dyttert. 

Tesco Beh pre život je charitatívne podujatie pre bežcov aj nebežcov, ktorý tento rok prebehne vo všetkých krajských mestách na Slovensku. Trať dlhú štyri kilometre môžu bežci prebehnúť alebo prejsť s kočíkmi či zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie. Hlavnou aktivitou je beh pre dospelých a pre deti všetkých vekových kategórií. Popri behu si môžu rodiny vybrať aj iné pestré športové aktivity. V rámci 8. ročníka pribudli dve disciplíny navyše: juniorský štafetový maratón a detské atletické hry. Tie zastrešuje Slovenský atletický zväz.

Využitie finančných prostriedkov

Výťažok zo štartovného a z finančných darov bude použitý na pomoc deťom z detských domovov. V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom pre ne Nadácia Tesco pripraví profesionálne športovo-vzdelávacie tábory, kde okrem jedinečných zážitkov môžu pohybovo nadané deti získať možnosť ďalšieho výkonnostného rastu. Detské atletické tábory sú súčasťou spoločného projektu spoločnosti Tesco a Slovenského atletického zväzu s názvom Detská atletika.

Projekt Detská atletika

Projekt Detskej atletiky Slovenského atletického zväzu (SAZ) a Tesco vychádza z projektu Medzinárodnej asociácie atletických federácii (IAAF) „Kids Athletics“, ktorý vznikol koncom roku 1997 a ktorý sa snaží osloviť trénerov mládeže a detí po celom svete.

“Jednou z priorít Slovenského atletického zväzu je rozvoj detskej atletiky hlavne v prostredí základných škôl. Cieľom je zaujať deti pre šport, aktívne bojovať proti sedavému spôsobu života, vyplniť priestor v rámci mimoškolskej alebo záujmovej pohybovej aktivity deťom blízkym spôsobom a umožniť im zažiť radosť z hry a víťazstva,“ hovorí Peter Korčok, prezident Slovenského atletického zväzu.


Patróni Behov

Tesco Beh pre život, už tradične, podporujú známe osobnosti. Pribudli k nim tento rok úspešní športovci zo Slovenského atletického zväzu. Športové outfity pre nich zabezpečuje módna značka F&F Active. Špecializuje sa na funkčné športové oblečenie. Patrónov uvidíte ich v jednotlivých mestách:

 

TRNAVA 17.5.2015

Juraj Hrčka (herec)

Libor Charfreitag (atletika)

Michaela Pešková (atletika)

KOŠICE 23.5.2015

Aneta Paríšková (moderátorka)

Alexandra Bezeková (atletika)

Jana Purdjaková (kulturistika)

TRENČÍN 24.5.2015

Barbora Rakovská (moderátorka)

Adam Gavenda (kanoistika)

Dávid Dorička (kanoistika)

NITRA 7.6.2015

Juraj Loj (herec)

Zuzana Kanócz (herečka)

Klaudio Farmadín (karate)

Rebeka Vidová (karate)

Miriam Kozmová (karate)

ŽILINA 13.6.2015

Dana Strculová (moderátorka)

Juraj Vitko (atletika)

PREŠOV 14.6.2015

Gabriela Marcinková (herečka)

Martin Otčenáš (biatlon)

BRATISLAVA 20.6.2015

Michaela Králiková s rodinou (foodblogerka)

Miriam Šmahel Kalisová (moderátorka)

Martin Šmahel (športovec)

Marek Majeský s rodinou (herec)

Miroslava Kosorínová (tanečnica)

Dagmar Didiana Dianová (moderátorka)

Dušan Majdan (atletika)

Zuzana Stromková (akrobatika)

Klaudia Medlová (akrobatické lyžovanie)

Stav zbierky, trasy behov a fotografie môže verejnosť sledovať na webstránke www.behprezivot.sk alebo na facebook.com/tescobehprezivot.sk.

+++

Tesco Beh pre život je charitatívno športové podujatie pre bežcov aj nebežcov. Trať dlhú štyri kilometre môžu bežci prebehnúť alebo prejsť spolu s kočíkmi alebo zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie. Za 7 rokov sa do Tesco Behu pre život zapojilo 71 099 ľudí. Beh sa dostal aj za hranice Slovenska, keď podujatie podporili aj slovenskí vojaci na misii v Afganistane. Celkovo sa vyzbieralo 387 500 Eur. Tie boli použité na kúpu šiestich unikátnych prístrojov na výskum rakoviny, ktoré v súčasnosti pomáhajú chorým.

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: