Celia, potraviny bez pšenice!

Redakcia | 9. Jul 2009

1.predajňa špecializovaná výlučne na predaj bezlepkových potravín otvorila internetshop.

Dňa 26. februára 2009 bol na Záporožskej ulici 6, v centre Gercenova otvorený obchod so špecializáciou na bezlepkové potraviny. Dnes obchod ponúka možnosť nákupu všetkých potravín aj cez internet a doručenie objednávky zákazníkovi priamo domov.
 
Obchod „Celia, potraviny bez pšenice“ je 1.predajňa s týmto zameraním na Slovenskom trhu. Predajňa a jej sortiment je určený pre ľudí, ktorí majú diagnostikovanú celiakiu, potenciálnu celiakiu ale aj pre tých, ktorí sa chcú stravovať zdravo a podľa moderných trendov – bez lepku. Predajňa vznikla s cieľom zoskupiť výrobcov bezlepkových potravín na jednom predajnom mieste, sprehľadniť sortiment produktov a umožniť tak ľahkú dostupnosť bezlepkových potravín.

Vďaka doplneniu služieb o internetový predaj je odteraz predaj širokého sortimentu bezlepkových potravín dostupný všetkým na celom Slovensku.

Čo je celiakia a bezlepková diéta?
Celiakia je trvalá intolerancia lepku v potravinách, čo znamená neschopnosť stráviť potraviny, ktoré obsahujú čo len minimálne množstvo lepku. Medzi tieto potraviny patrí  napríklad pšenica, raž, jačmeň, pšenica špalldová a ovos.
Neznášanlivosť lepku spôsobuje poškodenie v oblasti črevnej sliznice. Príznaky môžu byť rôzne, preto spomedzi množstva ľudí existuje len zlomok ľudí, ktorí majú celiakiu diagnostikovanú. V súčasnosti sa celiakia lieči iba jedinou účinnou terapiou, prísnou bezlepkovou diétou, ktorá postihnutým umožňuje návrat k zdraviu.

Kto môže konzumovať bezlepkové potraviny?
Bezlepkové potraviny sú určené pre ľudí s diagnostikovanou celiakiou, pre nediagnostikovaného jedinca, ktorého zdravotné problémy môže mať na svedomí práve neobjavená intolerancia lepku, a pre všetkých ľudí, ktorí sa rozhodli zdravo stravovať.

Aká je dostupnosť bezlepkových potravín?
Bezlepkovým potravinám je na Slovensku určené iba nepatrné miesto v špecializovaných obchodoch na zdravú stravu, čo núti celiatikov objednávať potraviny zo zahraničia. Tento proces je časovo veľmi náročný, drahý a komplikovaný.

Aký sortiment výrobkov v našej predajni ponúkame?
Atestované bezlepkové potraviny a potraviny, ktoré neobsahujú lepok (bez atestu). Výrobcovia týchto výrobkov garantujú, že sú vyrobené výlučne zo surovín neobsahujúcich lepok. Všetky výrobky aj s cenami máme uverejnené na našej stránke www.celia.sk. Ponúkame ich tým, ktorí tento druh stravovania potrebujú, ale aj tým, ktorí budú chcieť spoznať svet potravín bez pšenice – nimi doteraz nepoznaný.

Obchod Celia sa nachádza v Bratislave na Záporožskej ulici 6 (Centrum Gercenova).

Otváracia doba:
Po – Pia: 13:00 – 18:00
So:              9:00 – 13:00
Ne:              zatvorené
web: www.celia.sk
e-mail: celia@celia.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: