Zdravie detí môžete významne ovplyvniť výživou

Zdravie detí môžete významne ovplyvniť výživou
29.10.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: Jamieson

Podporíte tak ich správny rast i vývoj, vitalitu a imunitu, naštartujete ich skrytý potenciál!

Ryby na bystrú myseľ

Mozog zásobuje energiou kvalitná výživa. Zvyšuje pamäť, náladu a koncentráciu, umožňuje deťom sústrediť sa. Dožičte im dostatok celozrnných výrobkov, proteínov, ovocia, zeleniny
a dbajte, aby pravidelne konzumovali ryby!

Práve tie sú často označované ako jedlo pamäti, početné štúdie potvrdzujú, že ryby
a rybí olej sú dôležité pre detské učenie a správanie.


Ryby žijúce v studených vodách, ako losos, halibut a tuniak, sú totiž bohaté na zdraviu prospešné omega-3 esenciálne mastné kyseliny – kyselinu dokozahexaénovú (DHA), dôležitú pre rast a vývoj bunkových membrán v mozgu, nervovom systéme a očiach (jej vysoká koncentrácia v mozgu podporuje dobré myslenie) a kyselinu eikozapentaénovú (EPA), ktorá má silný vplyv na náladu a správanie detí.

Ak vaše deti nemajú rady ryby, alebo ste zmietaní rodičovskou obavou z príjmu zvýšeného množstva ortuti alebo iných kontaminantov z rýb žijúcich v znečistených vodách, môžete siahnuť po prírodných doplnkoch výživy Jamieson vo forme čistého oleja omega-3
v žuvacích želatínových pastilkách.
 

Slnečný vitamín na imunitu

Väčšina rodín je na tom rovnako – deťom i rodičom chýba dostatok slnka a tým aj slnečného vitamínu D3 (cholekalciferolu), ktorý pomáha budovať imunitu a zasahuje do mnohých základných pochodov v organizme.

Jeho nedostatok dokáže vynikajúco doplniť optimálny prírodný slnečný vitamín D3
v prípravkoch Jamieson – vyrába sa špeciálnou patentovanou technológiou z čistého „slnečného” lanolínu z ovčej vlny, z oviec chovaných na slnečných pasienkoch Nového Zélandu.. Účinný spôsob, ako zvýšiť u detí hladinu vitamínu D3 v krvi, je podľa pediatrov príjem 400 IU vitamínu D3 denne. 

Vápnik na kosti a nervy

Vápnik je základná stavebná zložka kostí, no rovnako dôležitú úlohu má pri činnosti srdca, svalov, nervov a zrážaní krvi. Ak dôjde k poklesu jeho hladiny v krvi, telo si ho dopĺňa z kostí, čo je mimoriadne nebezpečné najmä u adolescentov v období prudkého rastu. V dôsledku toho sa môže u nich zvýšiť riziko zlomenín.

Detskému organizmu je preto potrebné dodávať vápnik v správnom množstve pravidelne každý deň. Aká je denná odporúčaná dávka? Deti od 6 do 10 rokov by mali prijímať 700 až 900 mg a dospievajúci od 11 rokov 1 200 až 1 500 mg.

Fotogaléria