Moje bábo spí aj 10 hodín - zobudiť alebo nechať spať?

Redakcia | 19. január 2017
bábätko spí celú noc - je to problém?

Väčšinu rodičov trápi práve opačný problém - ich bábätko sa budí aj niekoľkokrát za noc a je potom náročné vstávať ráno s úsmevom a celý deň "kmitať". Ale čo keď je to naopak a bábo spí v noci aj desať hodín vkuse? Je to v poriadku?

Vaša otázka:

Moja 3-mesačná dcérka v noci spí aj 10 hodín. Stáva sa, že ju uložím o deviatej večer a zobudí sa až o siedmej ráno, a to s úsmevom na tvári. Moja mama tvrdí, že to nie je normálne, vraj mám malú budiť skôr. Dokonca, ani mlieko nestrácam po takej dlhej pauze od dojčenia. Môžem ju nechať spať, kým sa sama nezobudí alebo ju musím budiť?  

Je dlhý spánok dojčaťa bez prerušenia problém?

Na vašu otázku odpovedá MUDr. Andrea Hervayová: Ja nevidím absolútne žiaden problém v tom, keď vám dieťa spí 10 hodín v noci. Dĺžka spánku je individuálna u každého dieťaťa.

Ak dieťa cez deň pekne a pravidelne papá, je spokojné, priberá, vstáva s úsmevom, tak mi neostáva nič iné, len vám zablahoželať, pretože toto je sen každej mamičky.

Prečítajte si aj: Detský spánok a SIDS

Dlhý spánok si užite, keď začnú rásť zúbky, bude koniec!

Na druhej strane však musím povedať, že si to užite, pretože hneď ako začnú vašej dcérke rásť zúbky, tak bude s pokojným spánkom koniec. Momentálne, keď je dieťa v pohode a spokojné, tak ho určite, prosím, nebuďte z nočného spánku. :)

Prečítajte si aj: 10 tipov spánkovej odborníčky Jo Tantum pre lepší spánok bábätiek

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: