Jedno z najľahších vajíčok na trhu NUNA PIPA next prekonalo robustnejších konkurentov

PR | 5. Jun 2020
Nuna pipa next

Cenná rada pre rodičov od testu ADAC: Medzi vajíčkami je najbezpečnejšia autosedačka NUNA PIPA next pri použití so základňou Pipa Next Base.

Budúci rodičia dostali cennú radu z dôveryhodného zdroja: V májovom testovaní nemeckého autoklubu ADAC excelovala v bezpečnostných kritériách detská autosedačka NUNA PIPA next pre bábätká od narodenia do 13 kg, ktorá dosiahla najlepší výsledok za bezpečnosť zo všetkých testovaných autosedačiek (1,2). Jedná sa o najlepšie skóre dosiahnuté vajíčkom v histórii ADAC testov od roku 2016.

V celkovom hodnotení i ďalších parametrov dosiahla autosedačka NUNA PIPA next pri použití so základňou Pipa Next Base skóre 1,6. Prémiové autosedačky, kočíky a ďalšie produkty holandskej značky NUNA k nám dováža spoločnosť Babypoint.

 Nuna pipa next

Bezkonkurenčne najlepšia autosedačka NUNA PIPA next

Bezkonkurenčne najlepšie skóre dosiahla autosedačka NUNA PIPA next pri použití so základňou  (pre deti od narodenia do 13 kg, 40 – 83 cm) za ochranu pri bočnom náraze - výsledok 0,8 je rovnako 3. najlepší v histórii ADAC testov (podľa štatistiky od roku 2017). Špičková ochrana pri náraze z boku je zaistená vďaka unikátnym, automaticky sa otvárajúcim prvkom bočnej ochrany.

Sedačky obvykle vynikajú pri jednom type nárazu, bočnom alebo čelnom - vajíčko NUNA PIPA next však kombinuje pripravenosť na oboje a jej priemer 1,0 za čelný a bočný náraz je najlepší výsledok v histórii testov ADAC. Pritom vynikajúcich výsledkov dosiahla autosedačka NUNA PIPA next i napriek tomu, že je o cca 40 % ľahšia než jej robustnejší konkurenti v teste.

S váhou 2,8 kg je dokonca najľahšou sedačkou predávanou na českom trhu, ktorú možno pútať trojbodovým pásom vozidla (ostatné ľahké modely fungujú len v ISOfixovej báze). Podľa hodnotenia ADAC má autosedačka NUNA PIPA next aj najlepšiu kvalitu spracovania zo všetkých sedačiek v teste.

Nuna pipa next

Trojbodové pripútanie aj ISOFIX

Okrem spomínaného trojbodového pripútania možno vajíčko NUNA PIPA next upevniť samozrejme i do ISOFIXovej bázy, 13 pozícií ISOFIXových konektorov zaistí správnu inštaláciu i vo vašom vozidle, o  čom informujú farebné indikátory. Úplne pevná inštalácia pomocou technológie True lock™ umožní upevniť bázu behom pár sekúnd vďaka využitiu ISOFIXových kotviacich bodov vozidla.

Energiu pri prípadnom náraze absorbuje stabilizačná oporná noha s deformačnou zónou, ktorá zároveň minimalizuje sily pôsobiace na dieťa. Bezpečie, ale i pohodlie malého pasažiera zvyšuje patentovaná pamäťová pena Tailor tech™.

Z prvkov, podieľajúcich sa na komforte dieťaťa i rodičov pri manipulácii so sedačkou, možno zdôrazniť 7 pozícií nastavenia opierky hlavy (zvládnuteľné jednou rukou), vložku pre novorodencov zaisťujúcu oporu tých najmenších (jednoducho vyberiete, ako náhle dieťa vyrastie) či clonu Dream drape™, ktorú pohodlne vytiahnete a v tichosti upevníte pomocou magnetov, aby nič nerušilo zdravý odpočinok. Autosedačka NUNA PIPA next má i TUV certifikáciu pre leteckú prepravu a je kompatibilná so všetkými kočíkmi značky Nuna. 

Viac informácií vrátane zoznamu kamenných i online predajní nájdete na www.nunababy.com, www.babypoint.cz , Facebook NUNA a Instagram Nuna.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: