November 2015

Inšpiratívne a užitočné čítanie (nielen) pre rodičov: novembrové MAMA a ja je tu!

Snažilky, tehuľky, čerstvé mamičky, mamičky dojčiat, školákov, ale aj všetci tí, ktorým zdravie, rodina, výchova nie sú ľahostajné – vy všetci si v novembrovom vydaní obľúbeného časopisu MAMA a ja prídete na svoje!

Snažilky:

Príbeh našej čitateľky Lenky vám poodhalí, akú náročnú cestu musia žena a muž niekedy prejsť, ak túžia po bábätku. A že sa jedná o cestu často tŕnistú a plnú sĺz vám, ktoré ste ňou prešli alebo prechádzate, ani nemusíme hovoriť. Inšpiratívne príbehy vás však určite povzbudia a dodajú nádej i silu nevzdať sa svojho sna o dieťatku. A takým je aj Lenkin príbeh, ktorý končí doslova za hranicami všedných dní...  

Tehuľky:

V novembrovom vydaní začíname nový seriál, kde sa spolu s vynikajúcim odborníkom, MUDr. Marekom Brenišinom, každý mesiac, krok za krokom pozrieme na to, čo sa v organizme tehuľky mení, ako sa darí bábätku v brušku i to, čo všetko už dokáže a ako vyrástlo.  9 mesiacov tehotenstva – nový seriál pre všetky tehuľky!

Čerství rodičia:

V pravidenej rubrike Prvý rok – informácie a zaujímavosti sa dozviete, ako cumlík prospieva srdcu a chráni bábätká pred syndrómom náhleho úmrtia, ale i to, že antibiotiká v dojčenskom veku zvyšujú riziko ekzému.

Osvieženie vo vodičke je pre malý uzlíček, ktorý ste si priniesli z pôrodnice, často obľúbeným rituálom. Niečo o základných pravidlách kúpania a rady, ako z neho urobiť pohodový zážitok, sa dozviete práve v novembrovom MAMA a ja.

Užitočné rady pre dojčiace mamičky určite potešia všetky z vás, ktorým nie je výživa dieťatka ľahostajná a ste rozhodnuté poskytnúť mu to najlepšie. Spolu s odborníčkou Lenkou Klimentovou, ktorá je laktačnou poradkyňou, sa pozrieme napríklad na to, či je možné kŕmiť dvoch drobcov naraz, ale i to, ako dieťatko nenásilne odstaviť.

Rodičia školákov, škôlkarov...:

Na pravidelnej dvojstrane Detský svet sa dozviete informácie a zaujímavosti, ktoré ste možno nevedeli. Napríklad 7 užitočných rád, čo by deti nemali robiť v prítomnosti psa.

Máte postihnuté dieťatko? Dozviete sa všetko potrebné o integrácii v slovenskom školstve. O tom, že je to téma vysoko aktuálna, a niektorými odmietaná, hovoriť nemusíme. Poradíme vám však, na čo všetko máte nárok a aké kroky podniknúť, aby vaše dieťa bolo integrované v bežnej škole.

Zariaďujete svojmu škôlkarovi či školákovi detskú izbu? V pravidelnej rubrike Školák – informácie a zaujímavosti nájdete 5 vecí, ktoré by v detskej izbe nemali chýbať!

Ale, samozrejme, spokojná mama = spokojné dieťa, a preto, milé mamičky, nezabúdame ani na vás. Upokojíme vás, že menopauza nemusí byť strašiakom.  Priblížime vám 10 dôvodov, prečo sa nestresovať a žiť pokojný a spokojný život. Posvietime si aj na smutnú a ťažkú tému, akou je strata súrodenca. Odporučíme vám skvelé miesta, kde môžete stráviť perfektný jesenný víkend vo veľkomeste – spolu s tipmi na výlety a atrakcie pre deti. Neobídeme ani tému vzťahov – tentoraz sa dotkneme nezáujmu toho druhého v článku Keď je ten najbližší vzdialený... A aby ste boli krásne a ženské, naučíme vás, ako byť CHIC a štýlová aj s obmedzeným rozpočtom.

+ knižné tipy
+ vyrobte deťom prítulného macka
+ NAJ detské jedlá v zdravom šate

Ak vás nebaví zháňať MAMA a jakaždý mesiac v stánkoch a chcete ho dostávať skôr, ako sa dostane na pulty predajní, predplaťte si nás! Znižuje sa teplota, znižujeme aj my! Privítajte zimu s nami: Naša zimná mínus 30-tka vás zahreje pri srdci a určite poteší! Využite 30-percentnú zľavu a získajte ročné predplatné MAMA a ja! Namiesto 18 Eur zaplatíte teraz len 12,60 Eur! Staňte sa členom veľkej rodiny MAMA a ja a už nikdy nás nebudete zháňať v obchodoch!
Viac na: www.mamaaja.sk/predplatne

Krásne novebrové čítanie a farebnú, peknú jeseň vám želá

tím MAMA a ja