Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Antibiotiká

    , Autor: aktiz2

    Dobrý deň, mám 14 mesačnú dcéru, ktorú stále dojčím. Mám však problém so zubom, tak mi dali užívať antibiotiká Augmentin 625 mg. Chcem sa spýtať, mám prestať dojčiť, či je to bezpečné pre dieťa a možem pokračovať ? Bojím sa, aby som jej neuškodila. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    S týmito antibiotikami môžete pokojne dojčiť. Užívajte probiotika a môžete dávať probiotika aj dieťatku.