Vyhrajte balíček produktov Bella

Vyhrajte balíček produktov Bella

14.10.2013

Tampón, či vložka?

Každá z týchto možností má svoje výhody a nevýhody a my sa vám teraz pokúsime zhrnúť informácie, ktoré vás zaujímajú najviac.

Všeobecné pravidlo, kedy požívať tampóny a kedy vložky, neexistuje. Závisí to skôr od komfortu danej ženy. Tampóny sú praktické pri športe, ale nevhodné je používať ich pri akútnych a nedoliečených zápaloch genitálu. Riziká používania tampónov môžu vyplývať z nesprávneho používania tampónov alebo nedostatočnej hygieny. Pri používaní tampónov treba dbať na pravidelnú výmenu, za iných okolností môže byť krv zadržaná v tampóne živnou pôdou pre rozvoj infekcie. Keďže na výrobu vložiek a tampónov sa okrem papiera, buničiny či bavlny používajú aj chemické látky v podobe parfumov, bielidiel a gélov, môžu u citlivých osôb spôsobiť podráždenie na sliznici a koži a taktiež alergie. V niektorých prípadoch môžu práve parfumované tampóny podráždiť citlivejšie pokožku, resp. sliznicu a narušiť tým prirodzenú bakteriálnu flóru.

Tampón byť mal byť menený v intervale 4 až 6 hodín, samozrejme v závislosti na intenzite krvácania. V niektorých situáciách by mali byť intervaly kratšie, napríklad v lete pri vode po každom kúpaní, keďže tampón nasáva aj vodu z okolia. Pri používaní tampónov dochádza k rôznym „nehodám“. Najčastejšími situáciami je zabudnutý tampón, nesprávnou manipuláciou zrotovaný tampón, ktorý nemožno vytiahnuť, prípadne odtrhnutá šnúrka tampónu. Gynekológa vyhľadajte v prípadoch, ak sa nedarí vybrať tampón štandardným spôsobom, ale aj pri neistote a možnosti zabudnutia tampónu ako prevencie vzniku infekcie.

Syndróm toxického šoku spájaný v súvislosti s používaním tampónov sa v tomto storočí ešte neobjavil. V minulosti bol popisovaný u žien, ktoré používali superabsorpčné tampóny. Ide o ochorenie, ktoré je spôsobené baktériou Staphylococcus aureus, resp. toxínom, ktorý produkuje. Má bohatú symptomatológiu a môže vyústiť až do multiorgánového zlyhania. Ak sa obávate používania tampónov, a vložky sú vám tiež nepohodlné, je tu ešte možnosť využitia „menštruačných pohárikov“, ktoré sa v ostatnej dobe objavili na trhu. Sú vyrobené zo silikónu alebo gumy. Fungujú ako zberná nádoba, ktorá udrží asi 30ml tekutiny.

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek alternatívu, vaše dni Vám môžu spríjemniť produkty značky Bella, ktorá má na trhu široké portfólio dámskej hygieny.


Spoločnosť Bella Sk prichádza s inovovanou líniou ultratenkých vložiek Bella Perfecta.

Vložky sú priedušné, na výber sú neparfumované (Perfecta green, blue, maxi green, maxi blue, night) a parfumované (Perfecta rose, violet). Vďaka svojej hrúbke len 2 mm sú neviditeľné aj pri veľmi priliehavom oblečení. Obsahujú „magic gel“, čo je unikátna zložka, ktorá mení tekutinu na gél. Neutralizujú intímny zápach a chránia bielizeň pred znečistením. Neobsahujú latex, čím minimalizujú riziko vzniku alergických reakcií. Sú dostupné v dvoch verziách povrchovej vrstvy: silky drai – hodvábne jemná sieťka so systémom mikrokanálikov, ktoré okamžite odvádzajú vlhkosť do vnútra vložky (Perfecta green, maxi green, violet, night) a extra soft – mimoriadne jemná a mäkká netkaná textília (Perfecta blue, maxi blue, rose). Odporúčaná MOC: 1,09€/bal.

 

 

 

 

 

 

Vyskúšajte inovovanú líniu tampónov Bella Tampo:

Dokonale savé tampóny. Tampón je pokrytý výnimočne jemnou netkanou textíliou, ktorá chráni pred prípadným oddeľovaním jednotlivých vlákien a zaručuje komfort a bezpečnosť pri používaní. Tampóny sú dostupné v 2 variantoch balenia (á 8 ks/ á 16 ks) a v 4 veľkostiach:

Mini - vhodné pre slabé krvácanie. Odporúčajú sa ženám, ktoré používajú tampón prvýkrát.

Regular - vhodné pre stredne silné krvácanie.

Super - vhodné pre silné krvácanie.

Super plus - pre ženy, ktorým bežná veľkosť nepostačuje.

8-kusové balenia sú dostupné na tradičnom drogériovom trhu v cene v MOC od 0,89€/bal.

16-kusové balenia sú dostupné v e-shope www.bella4you.sk od 1,79€/bal.SÚŤAŽ UKONČENÁ! BLAHOŽELÁME.

Simona Hangarová, Bardejov

Tatiana Romanovová, Trenčianská Teplá

Angelika Birjukovičová, Lučenec

Jana Hladká, Prešov

Lenka Balová, Prešov