Vďaka nerušenému spánku sú deti spoločenskejšie

Vďaka nerušenému spánku sú deti spoločenskejšie

7.10.2013

Nové plienky Pampers Active Baby s vylepšenou extra absorpčnou vrstvou poskytujú deťom až 12-hodinový nerušený spánok, aby boli po prebudení pripravené užiť si dokonalé ráno.

 

Deti, ktoré lepšie spia, majú pozitívnejší prístup k interakciám, lepšie sa sústredia, sú čulejšie a celkovo schopnejšie správať sa spoločensky k svojmu okoliu.

Mamičky vedia, že ak sa dieťatko v noci kvalitne vyspinká, bude hneď zrána hravejšie a produktívnejšie. Dieťatko má navyše pozitívnejší prístup k ostatným a rado sa socializuje, čo je veľmi dôležité pre jeho vývin. Nerušený spánok je nevyhnutnou súčasťou kvalitného nočného oddychu a Pampers vie, že pre dieťatko to znamená zostať v suchu a bez pretečenia. Preto Pampers uvádza na trh nové plienky Pampers Active Baby s vylepšenou extra absorpčnou vrstvou. Táto absorpčná vrstva vstrebe vlhkosť rýchlejšie a deti si tak môžu užiť nerušený spánok až po dobu 12hodín bez pretečenia.

Vylepšená extra absorpčná vrstva je teraz dlhšia ako predtým, čím umožňuje novým plienkam Pampers Active Baby absorbovať ešte väčšie množstvo tekutiny. A keďže extra absorpčná vrstva sa rýchlo znova aktivuje, je pripravená opäť absorbovať ďalšie množstvo moču aj po niekoľkých hodinách nosenia.

Dr. Luci Wiggsová, odborníčka na detský spánok, hovorí: „Zabezpečenie toho, že deti zostanú v noci v suchu, môže byť jedným zo spôsobov ako zabrániť zbytočnému narúšaniu detského spánku. To môže pomôcť pri vytváraní ideálnych interakcií dieťaťa s ostatnými počas dňa.“

Rána sú pre deti a ich mamičky ideálnym časom na vytváranie vzájomných väzieb, keď si môžu užiť výnimočný čas spoznávania sa a prípravy na deň, ktorý majú pred sebou. Tieto vzácne okamihy sú dôležité pre sociálny vývin dieťatka, a práve dobrý nočný spánok zvyšuje ich pravdepodobnosť.

Rachel Waddiloveová, odborníčka v oblasti starostlivosti o deti, hovorí: „Všimla som si, že čím lepšie dieťatko v noci spí, tým šťastnejšie je cez deň. Ak dieťa dobre spalo celú noc, zostane spokojné a dlhšie bdelé počas dňa. Zistíte, že ho môžete vziať von za kamarátmi alebo do detských skupín, pretože spoločné trávenie času s vašim dieťatkom bude aj pre ostatných radosťou. Na vás to bude mať tiež kladný vplyv, pretože sa so svojím dieťatkom budete cítiť sebaisto, budete naň mimoriadne hrdá a vezmete ho kamkoľvek, čo zase bude mať priaznivý vplyv na dieťa.“

Vďaka lepšiemu spánku je dieťatko schopné zažívať s mamičkou bohatšie skúsenosti ráno i po celý deň, čo napomáha aj jeho zdravému vývinu.

 

SÚŤAŽ UKONČENÁ! BLAHOŽELÁME.

Alena Cibiková, Veľký Krtíš

Danica Hrajnohová, Sabinov

Barbora Milarová, Martin

Miša Benkovská, Stropkov

Diana Petríková, Malacky