Súťažte o knihy Doba jedová 1 a 2!

Súťažte o knihy Doba jedová 1 a 2!

19.8.2013

Žijeme skutočne v dobe jedovej?

Odpovede na túto a na mnoho ďalších otázok dávajú autori týchto pútavých, vedecky fundovaných kníh, ktoré v širokom diapazóne tém ponúkajú nielen zaujímavé čítanie, ale prinášajú aj mnoho podnetov na zamyslenie. Práve teraz môžete tieto knihy vyhrať s MAMA a ja! Stačí správne odpovedať na súťažnú otázku a trom z vás knihy pošleme! Veľa šťastia, priatelia!

Doba jedová 1:

Autori Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoko erudovaní a medzinárodne uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikológie, zasvätene i kriticky, pritom jasne a zrozumiteľne, píšu o škodlivých látkach v potravinách, nápojoch, kozmetike, liekoch, v potravinových doplnkoch a v životnom prostredí vôbec, ktoré reklama, médiá a neraz aj medicína odporúčajú ako zdraviu prospešné. Pod drobnohľad si zobrali aj veľmi aktuálnu tému súvisiacu s možnými rizikami očkovania, o ktorej sa v súčasnosti vedú rozsiahle polemiky. Každá kapitola je doplnená odkazmi na populárnu aj vedeckú literatúru. Čitateľ tak dostáva do rúk unikátnu príručku, ktorá mu pomôže zorientovať sa v neprehľadnej oblasti ovládanej záujmami trhu a zisku a poskytne mu užitočné rady, ako sa má brániť pred mnohými zdravotnými rizikami a vyhýbať sa novodobému šarlatánstvu.

Doba jedová 2:

Medzinárodne uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikológie vo voľnom pokračovaní úspešného titulu Doba jedová jasnou, prístupnou a zrozumiteľnou formou vysvetľujú, ako nám škodí mnohé z toho, čo považujeme za zdravé, a ako odmietame to, čo zdravé je, z obavy, že nám to uškodí. Na mnohých príkladoch ukazujú, čo nám škodí v potravinách, nápojoch, kozmetike, potravinových doplnkoch, aj v životnom prostredí. Zvýšenú pozornosť venujú možným rizikám očkovania, ktoré sú v súčasnosti ostro sledovanou témou. Zaujímavé sú nové pohľady na odporúčané očkovanie dojčiat, ale aj návody pre rodičov, ako môžu prispieť k bezpečnému očkovaniu detí. Autori kriticky analyzujú nežiaduce účinky vakcín, o ktorých rodičia spravidla nemajú informácie.

SÚŤAŽ UKONČENÁ! BLAHOŽELÁME.

Andrea Bilíková, Bratislava

Simona Verešová, Boleráz

Zuzana Durčanská, Malacky