Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Strava 14 mes.synček

    , Autor: Patrícia42

    Dobrý deň
    Chcela by som sa uistiť, či stravovanie 14 mes.bábätka je v norme. Je stále dojčený, počas dňa 2-3 krát, v noci tiež, aj napriek tomu, že papá pomerne pekne.
    Raňajky - po zobudení trochu mlieka, neskôr ovsená/ryžová/pšeničná kaša mliečna alebo nemliečna s bielym jogurtom a ovocím ( asi 100-150g)
    Desiata-piškóty, kúsok banánu a pod.
    Obed-( asi 250g) mäsovozeleninový príkrm s prílohou- zemiaky/ryža/cestoviny, občas už aj 2 chodový obed s polievkou..
    po obede ešte kúsok varenej zeleniny al. Čerstvá uhorka
    1x týždenne strukoviny+ namiesto mäska vajíčko ( väčšinou červená šošovica)
    Olovrant-ovocné pyré alebo syr/mozarella, vajíčko/kúsok pečiva
    Večera- kaše s ovocím alebo zeleninovým pyré (krupicová, trojzrnná, ryžová, ovsená)
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Jedálníček je dobrý, len dopoludnia by som podávala len ovocie, aby nebol k obedu veľmi zasýtený, na olovrant jogurt, syr, domáci koláčik. Mäso má mať 4-5 x týždenne cca 50 gramov, lebo má skonzumovať za týždeň asi 250 gramov. mäsa.