Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • UM po 2.roku

    , Autor: Patrícia_Schindlerová_0706093403

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Syn bude mať o mesiac 2 roky, umelé mlieko pije ráno po zobudení a večer pred spaním. Má ho rád, neodmieta ho, len mi napadlo, dokedy je vhodné umelé mlieko podávať, event. Čím ho nahradiť, ak dieťa ešte potrebuje svoju rutinu napr. Pred spaním? Je vhodné hneď siahnuť po kravskom mlieku? Alebo je zbytočné sa trápiť, riešiť to a je lepšie dať dieťaťu UM dokedy bude chcieť? Prípadne, ako ho od neho odučiť?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja odporúčam umelé mlieko, formulu ako mliečnu porciu pre dieťa do troch rokov.