Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ovsené vločky každý deň

    , Autor: Katarína_24

    Dobrý deň pani doktorka, zaujímalo by ma, či je rozumné dávať ročnému bábätku každý deň na raňajky kašu z ovsených vločiek (dávam do nej striedavo jabĺčkom, banán, marhule, čučoriedky). Ovsené vločky totiž obsahujú kyselinu fytovú a tá vraj z tela vyplavuje vápnik. Ďakujem pekne za odpoveď, K.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je lepšie kaše striedať
    Nie som zástanca kaší špaldových, pohánkových prosových a podobne, podľa mňa nepredstavujú žiaden zdravotný benefit, skôr naopak, špalda má veľa lepku a pohánka nafukuje.
    Ovsená kaša je dobrá, striedajte ju s krupicou, trojzrnnou a ak nemá problémy s kakaním tak aj s ryžovou
    To malé množstvo ovsa, ktoré v takej kaši spapá nemôže mať uvedené nežiadúce účinky na metabolizmus vápnika