Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Zvracanie

    , Autor: Vejuska 07

    Dobry den pani doktorka. Chcela by som sa opytat ci by ste mi aspon vy vedeli poradit co mam robit. Mam 15 mesacneho syna a stale sa trapime s jedenim. Mame taky problem ze mixovanu stravu pekne spapa ale momentalne ak prehltne vacsi kusok alebo nieco tuhsie hned mi zacne zvracat. Ani dzus alebo ine tekutiny okrem caju tiez v sebe neudrzi a ho napina a zvracia. Nasa doktorka povedala mam cakat do dvoch rokov a ist na gastro. Ale mne to pride dlho cakat a neurobit nejake ine vesetrenie alebo nieco. Vidim na nom ze chce skusit aj chrumky detske alebo piskoty ale hned ako skusy zje jeden maly kusok uz zvracia a uz sa boji on sam dat nieco do ust. Za skoru odpoved vopred dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bývy to u detí, každé sa naučí papať tuhšie veci inokedy.
    Ak je to však naozaj tak, že akékoľvek tuhšie sústo vracia, poslala by som dieťatko najprv na vyšetrenie na ORL. Môže ísť o nejakú poruchu prehĺtania, aj keď je to enormne vzácne. Postupne by som možno začala síce podávať mixovanú stravu, dieťa sa predsa musí najesť ale dala tam troška len popučeného nie celkom mixovaného príkrmu