Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,486 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Z dovodu cerpania DOVOLENKY
je poradna UZANKNUTA

 • 6 mesačné dieťa odmieta piť mlieko

  , Autor: mon1988

  Dobrý deň. Prosím o radu. Dcéra bude mať onedlho 6 mesiacov. Už zavádzané prikrmy ovocné aj zeleninové, tie zje ( zeleninové zje od 70ml do 120 ml, ovocie menej cca 30 ml). Pije moje odsaté materské mlieko ( nekojim ju- nepodarilo sa mi ju prisat a keď áno, tak bola spiaca skoro nič nevypila, len zaspala na prsniku...). Doteraz sa mi mliečko zatiaľ tvorí, začo som veľmi rada no skratka ho nechce piť. Trvá to už dlhšie cca od 2-3 mesiacov ale vždy sme si nejako poradili, menili polohy na krmenie, cumlíka na flaši a podobne... no teraz Najnovsie keď ráno vstane po 12hodinách tak úplne odmieta fľašu mlieka. Keď jej dám cumlík tak ho saje veľmi že je hladná, a následne skúsim dať fľašu tak veľmi plače keď zisti že je to mlieko. Naša pani doktorka to vie, len vravela že asi nebude na mlieko

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Mala by však prijimať tekutiny, aj keď teda mlieko odmieta. Má dosť mokrých plienok? keďže už má príkrmy mali by ste jej ponúkať prevarenú ochladenú vodu cca 200 ml denne .
  Niekedy deti naozaj mlieko odmietajú, aj keď zväčša neskôr. Odporúčam ráno ponúknuť mliečnu kašu, lyžičkou, môže byť aj riedšia. V tomto veku by som skúsila ponúknuť umelé mlieko. Určite však nie mlieko z bežnej obchodnej siete! Mala by už dostávať aj mäso. Takže ak ráno dostane mliečnu kašu, dopoludnia ovocie, na obed mäsovozeninový príkrm odpoludnia skúsite podať mlieko a večer znova kašu, výživa by mala byť v poriadku. Možno naozaj zaberie umelé mlieko.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: