Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Kakanie u 4 mesačného bábätka

    , Autor: v3rca

    Dobrý večer, moja 4 mesačná dcérka má od narodenia riedku ale sem tam aj tuhu stolicu. Od narodenia sme na UM resp. sme používali nutrilon 1 stolica bola riedka väčšinou zelená a hrozne zapáchala. Teraz sme 4 deň na nutrilone ha . Prvá stolica bola hustá ale taká šedá až tmavo zelená. Tiež strašne zapachala po nej asi 5h bola ďalšie ale už uplne riedka zelena s troškou takej horčicovej farby. Doktorka povedala že je to normalne... Myslíte že to tak môže byť? Najmä ten zápach? Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Stolice býva u detí rôzna, čo sa týka farby, konzistenci aj zápachu. Pokiľa to nie je vysolovene hnačky, teda časté vyprázdňvanie riedkej stlice aj s hlienom prípadne krvou, kedy sú zväčša aj iné príznaky ochorenia, a pokiaľ dieťatko dobre papá a prospieva, nie je potrebné vzhľad stolice nejako zásadne riešiť. Možno by boo vhodné doplniť stravu o probiotika. Nepovažujem za správne meniť mlieko. Čo viedlo k nsadeniu HA mlieka mi nie je jasné.