Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • strava u 14. mesacneho

    , Autor: anka-3

    Dobry den, citala som Vasu radu jednej mamicke ohladom obilnin, kde pisete, ze spalda, pseno, pohanka, atd su doplnkove obilniny a maju svoje negativa, co ma dost zaskocilo, kedze vyzivove poradkyne pre deti, ktore su dost aktivne na socialnych sietach radia mamickam prave tieto obilniny a psenicu doslova zakazuju, ze to je cele zle... Syncek ma 14 mesiacov a robim mu na ranajky kasu z ryzovych a psenovych vlociek (kazdu cca. 3x tyzdenne) a inak krupicovu ale z vody a potom instatne ovsennu, kukuricnu. Je to v poriadku? Neviem teraz, ktore obilniny mam preferovat... A este by som sa chcela spytat, ako casto moze biely jogurt, tvaroh a zltko 14 mesacne dieta? Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    14 mesačné dieťa môže celé vajce, cca 2 x týždenne ale samozrejme počíta sa aj to, čo je v jedle.
    Ak má dobrú stolicu môže aj ryžovú kašu / biela ryža/ ovsenú kašu v každom prípade, kukuričnú, pšeničnú. Deťom do dvoch rokov, ideálne do piatich neodporúčam celozrnné obilniny ani výrobky z nich.