Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ryby v jedalnicku 1,5 rocneho dietata

    , Autor: mireille

    Dobry den, pani doktorka,
    Chcela by som svojej 17 mesacnej dcerke zaviest do jedalnicka ryby. Ake su pre nu vhodne? Najcastejsie kupujeme mrazene filety z lososa alebo tresky. Boli by vhodne aj pre nu, povedzme dusene na masle? Niekde som citala, ze dieta ma jest iba nase sladkovodne ryby - tam sa ale obavam kosti. Ktore su teda najvhodnejsie? Ako je to s rybami z konzervy - ak by som chcela urobit napriklad tuniakovu natierku - je to ok?
    Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku by som preferovala sladkovodné ryby a z moských tuniaka a biele ryby / brancina a podobne/. Neodprúčam predátory: treska, tuniak, v žiadnom prípade nie mečiare a žraloky. Sú to ryby, ktoré požierajú iné ryby a obsahujúa viac polychlorovaných bifenylov a solí ťažkých kovov.