Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • kojenie a kravske mlieko

    , Autor:

    Dobrý deň prosím vás O radu dcerka má 25 mesiacov stále ju kojim na poziadanie 3 x denne podla potreby aj viac a tiez v noci 2x. papame už takmer všetko snažím sa aby bol jedalnicek pestry a vyvážený. Chcem sa ale opýtať či je potrebné doplniť kojenie o ďalšie kravske alebo iné mlieko a koľko by mala denne prijat mliečnych výrobkov aby nemala nedostatok pre správny vývoj?jogurty tvaroh syry tiez papame. Keď pridám dcérke do jedálnička viac bielkovin bude priberať rýchlejšie na váhe? Ďakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Priberať len z bielkovín ako takých nebude viac ale mlieko obsahuje a dosť tuu, cukrov, takže energeticky významná potravina to je.
    V tomto veku by som mlieko ako mlieču porciu odporúčala vo forme umelého mlieka, formuly. Na trhu je veľa značiek.
    Mlieko je kvalitná súčasť výživy detí ale nie je potrebné konzumovať prehnane veľa mlieka a mliečnych výrobov. denne by to malo byť 330 až 500 ml mlieka ale počíta sa do toho aj jogurt, syry, mliečna kaša.