Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Dieta odmieta jest ovocie

    Dobry den pani doktorka,
    mam 22 mesacnu dceru a vobec nechce jest ovocie.
    Kazdy den ma na obed varenu zeleninu s masom a bud cestoviny, ryzu alebo zemiaky.
    Kojena je 3 x denne. Rano, na obed a vecer pri zaspavani.
    Ovocie nechce jest ziadne a v ziadnej podobe ani na kusky ani na platky, ani pomackane, ani uvarene jablcko, ani nastruhane s mrkovu.
    Obcas tak 1x za mesiac zje banan.
    Kazdy den jej davam 10 kvapiek Cebionu aby mala vitamin C.
    Chora pocas 22 mesiacov bola asi 2-3x a to len sopliky, nic vazne, bez teploty.
    Chcem sa spytat, ci si myslite, ze ma dostatok vitaminov alebo mam skusat a testovat dalej, ci jej nejake ovocie zachuti.
    Dakujem
    Zlatica

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ovocie testujte priebežne.
    Skúste kúpiť čistú šťavu, pre deti je HIP a podávajte ju nie ako tekutinu od smúädu ale ako ovocnú porciu, môžete ňou aj riadiť vodičku k pitiu. M
    Ak vypije 50 ml denne je to dostatočná dávka ovocia.