Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • pomalé priberanie

    , Autor: 1210mk

    Dobrý deň , mám otázku ohľadom mojej dcéry. Neviem či je v poriadku jej priberanie a rast, 1.10.2013 bola vážená a meraná na poradni mala 9,5kg a 79cm. Teraz ako 20 mesačná má 10,3kg a má 80cm. Narodila sa veľká mala4200kg a 49 cm. Od mala pomalšie priberala, kojená bola len 3mesiace . Doteraz pije umelé mlieko. Stravu má bohatú nezje veliké porcie,ale vie sa napapať. Je pravda že je dosť v pohybe. Neviem či je to v poriadku. Keď vidím ako nás dobiehajú oveľa mladšie deti tak musím nad tým premýšlať. Ďakujem za prečítanie a odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je ťažké odpovedať. Je známe, že dieťa v roku svoju pôrodnú hmotnosť strojnásobí, teda mohla pokojne mať aj 12 kg. Podľa tabuliek je dieťatko v medziach normy pre svoj vek. Tabuľky sú samozrejme orientačné. Ak dobre papá, správne sa vyvíja, nie je dôvod na obavy.