Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • umele mlieko pre 4 rocne dieta

    , Autor: zuzankaaa

    Dobry den.
    Môj syn má 4 roky a váži 15 kg. Toľko vážil aj ked mal 3 roky. Jeho váha sa za rok, možno aj viac nezmenila. Rodina mi vraví, že je veľmi chudučký a dnes som si to priznala už aj ja. Chlapci v jeho veku vážia 17 kg a viac a vyzeraju normálne, on je chudunký. Je alergik. Kojila som ho len dva týždne a potom papal Bebu asi do 11 mesiacov.
    Preto uvažujem že by som mu ju začala znova dávať na nejaký čas, kým by trošku pribral. Existuje Beba alebo ine umelé mliečko pre 4 ročne deti? Alebo nejaký iný výrobok na priberanie.
    Dakujem za odpoved.
    Lenarthova

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hmotnosť vo veku vašej dcérky je v pásme priemeru, teda považovala by som ju za primeranú. je dôležité aj to aká je vysoká, potom sa vypočíta BMI a z toho sa určí, či nie je chudá.
    Ak je dieťa zdravé, správne sa vyvíja, nebýva choré, tak nie je dôvod riešiť hmotnosť.
    Umelé mlieko ktroékoľvek pokračovacie, teda to, ktoré je od jedného roka môže ďalej podávať.
    V lekárni dostanete aj na voľný predaj mliečny výrobok nutrini, ktorý je určený pre podporu výživy a je určený pre vek vášho dieťaťa. Za určitých okolností je aj na predpis / onkologický pacient, chronicky choré deti/ ale je možné ho aj zakúpiť.