Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • šalviový čaj

    Dobrý deň pani doktorka, dávam mojej 3,5 ročnej dcérke občas šalviový čaj zo záhradky, asi tak jeden hrnček. No dočítala som sa, že vraj nie je vhodný pre deti do 12 rokov. Prečo? Môžem jej tým ublížiť ak ho občas vypije? Inak má rada a bežne pije čaj z medovky lekárskej, izopu a mäty. Sú tieto čaje pre ňu vhodné? Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Šalvia nie je vhodná pre deti, obsahuje mnohé účinné látky horkej chuti, určite nevhodné pre deti.