Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Kaša pred spaním

    Dobrý deň pani doktorka,mám 8 mesačného syna/od 4 mesiace je na Nutrilone/. Chcem sa spýtať na kaše pred spaním. Dávam mu okolo 18 hod. nemliečnu kašu a potom po kupaní 19 30 Nutrilon 210ml. Ale v poslednej dobe mi nikdy nevypije celú dávku. V noci sa pravidelne budí ešte 1 krát a to mu dávam 150ml Nutrilonu a potom spím do 7 30. Robím to správne? Mám niečo na tomto postupe zmeniť? Nevadí že sa mi ešte jeden krát zobudí?
    Ďakujem veľmi pekne za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku je nočné budenie normálne, niekedy dieťatko vyžaduje mlieko, niekedy nie. Myslím, že večer by mohol aj mliečnu kašu, keďže je na umelej výžive a sama uvidíte, či si pred spaním ešte žiada mlieko alebo nie. Možno len menšie množstvo. Chcem pripomenúť, že odporúčam mliečne kaše bez príchutí / ovocie, med a podobne/. Nevidím na ne dôvod.